۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۱
کد خبرنگار: 2104
کد خبر: 83448321
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر علوم: دانشگاه‌های کشور ماموریت‌گرا می‌شوند

سنندج - ایرنا - وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: یکی از برنامه‌های منظر در نسل چهارم دانشگاه‌ها، ماموریت گرا کردن مراکز علمی و آموزشی است.

منصور غلامی روز شنبه در حاشیه سفر خود به کردستان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح ساماندهی آموزش عالی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده که ماموریت‌گرا کردن دنشگاه‌ها از برنامه‌های تنظیم شده در این راستا است.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها در سطح محلی، منطقه‌ای و ملی ماموریت علمی پیدا می کنند، افزود: همکاری علمی با بخش‌های صنعتی و حل مشکلات و مسائل اجتماعی از برنامه‌های وزارت علوم تحقیقات و فناوری است.

غلامی اضافه کرد: به همین منظور امتیازات ویژه‌ای قائل شده‌ایم تا در اجری این طرح، دانشجویان، اساتید و هیات علمی، رغبت بیشتری برای انجام طرح‌های کاربردی و حل مشکلات صنعت از خود نشان دهند که از مولفه‌های دانشگاه‌های نسل چهارم در عرصه مسوولیت پذیری است.

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز شنبه دوم شهریور برای بازدید از پروژه بهره‌وری مصرف آب از طریق کشت انتظاری سیب زمینی مزرعه تحقیقاتی دانشگاه کردستان در دهگلان و پروژه در دست اجرای دانشگاه و کلنگ زنی دو پروژه جدید و جلسه با اعضای شورای دانشگاه به این استان سفر کرده است.

شرکت در شورای برنامه ریزی و توسعه استان، بازدید از ساختمان مصری و بازدید از پروژه دانشکده صنایع و معادن قروه نیز از دیگر برنامه های وزیر علوم به کردستان است.

۹۹۳۷/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =