۲ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۶
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 83448189
۰ نفر

برچسب‌ها

«سرگذشت لافکادیو» روی صحنه تئاتر سمنان

ایرنا- سمنان- نمایش «سرگذشت لافکادیو» یکم تا هشتم شهریو ۹۸ در تالار حکیم الهی مجتمع فرهنگی هنری کومش سمنان به کارگردانی مازیار صالحیان به روی صحنه است.

مازیار صالحیان روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نمایش «سرگذشت لافکادیو» برداشتی آزاد از داستانی از شل سیلور استاین به همین نام است که تحت نظر گروه باران سمنان آماده اجرا شده است .

وی با اشاره به اینکه پس از ۱۵ سال کارگردانی نمایشی را بر عهده گرفته‌ام، گفت: از سال ۱۳۷۵ با کارگردانی نمایش «نستور» به صورت جدی تئاتر را آغاز کردم و پس از آن نمایش های «تباهی نامه گردآفرید» و «دستان زند» را نیز کارگردانی کردم که این نمایش ها به جشنواره منطقه ای تئاتر در همان سال ها راه یافت .

صالحیان خاطر نشان کرد : داستان لافکادیو را وقتی خواندم احساس کردم به احساسات و دغدغه های من نزدیک است و تصمیم گرفتم با تاثیر از آن داستان لافکادیو را به نمایشنامه تبدیل کنم ، به نظر بنده این اثر بحران هویت را با اینکه شخصبت اصلی یک شیر است مورد چالش قرار داده است .

در این نمایش مازیار صالحیان ،دلارام خدایی، امیرحسین زرگر و میلاد امیدیان به ایفای نقش می‌پردازند. 

شل سیلور استاین شاعر، نویسنده و کاریکاتوریست آمریکایی متولد ۱۹۳۰ و در گذشته در سال ۱۹۹۹ است که از داستان های وی می توان به «لافکادیو:شیری که جواب گلوله را با گلوله داد» ،«در جستجوی قطعه گمشده»، «یک زرافه و نصفی» و «پاهای کثیف» را نام برد .

۹۸۵۶/۶۱۰۳