کاروان ویژه حج جانبازان به میهن اسلامی بازگشت

تهران- ایرنا- اعضای کاروان ویژه حج جانبازان شامگاه جمعه اول شهریور ماه با استقبال مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران وارد کشور شدند.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران، سید مستجاد حسینی نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران در کاروان ویژه حج جانبازان، گفت: ۲۲ جانباز و دیگر اعضای کاروان ویژه حج جانبازان پس از انجام مناسک حج به سلامت به میهن اسلامی بازگشتند.
مدیرکل اردویی و ورزشی بنیادشهید همچنین در خصوص جانبازان این کاروان بیان کرد: جانبازان این کاروان ترکیبی از جانبازان ضایعه نخاعی، قطع عضو و شیمیایی بودند و به همین جهت این کاروان دارای جایگاهی ویژه در مراسم حج بود و این حضور در ابعاد مختلف قابل توجه بوده است.
وی افزود: پیش بینی های لازم برای حضور جانبازان در سفر معنوی حج صورت گرفته بود و به عنوان نمونه هتل‌های پیش بینی شده در مدینه منوره و مکه مکرمه از سال‌های گذشته با پیگیری بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان حج و زیارت مناسب سازی شده بود و در حد توان تلاش شده بود امکانات لازم فراهم شود.
مدیرکل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید درباره شرایط جانبازان در حج امسال اظهار داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی نامناسب و سختی هایی که برای جانبازان وجود داشت اما این عزیزان با مراقبت های انجام شده توانستند اعمال حج خود را انجام دهند.
حسینی با بیان اینکه شرایط به گونه‌ای مهیا شد که جانبازان اعمال و مناسک خود را به خوبی انجام داده و به سلامت به میهن اسلامی بازگردند، گفت: امکانات برای تردد جانبازان مهیا بود و اعمال جانبازان بدون دغدغه و به خوبی انجام شد. امسال همچنین برنامه های تجلیل از ایثارگران هر کاروان توسط مدیران و روحانی کاروان برگزار شد.

علیرضا رشیدیان رییس سازمان حج و زیارت از بازگشت نزدیک به ۳۰ هزار حاجی ایرانی تا پایان روز جمعه یکم شهریورماه به کشور خبر داد که ۳۳.۸ درصد کل حجاج ایرانی را تشکیل می دهند. تاکنون ۱۲۳ پرواز تا پایان امروز برای بازگشت حجاج به کشور انجام شد که در مجموع ۲۹ هزار و ۹۲۲ زائر بیت الله الحرام به میهن بازگشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =