توضیح نمکی در مورد جزییات طرح ماندگاری پزشک در مناطق محروم

تهران- ایرنا- وزیر بهداشت با بیان اینکه در حال تدوین طرحی برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته هستیم،گفت: نمی توان پزشک را بواسطه طرح نیروی انسانی در نقاط محروم و کمتر توسعه یافته نگه داشت بلکه باید به دنبال ایجاد انگیزه اقتصادی برای حضور بخش خصوصی در این مناطق بود.

سعید نمکی شامگاه جمعه در حاشیه مراسم روز پزشک در برج میلاد تهران در پاسخ به سوال خبرنگار سلامت ایرنا درباره ماندگاری پزشکان در مناطق محروم افزود: در این زمینه طرحی آماده شده و آخرین مراحل تدوین آن در حال انجام است و به دنبال ایجاد انگیزه برای ماندگاری پزشکان در نقاط محروم هستیم.

وی در تشریح موارد این طرح بیان کرد: اگر بخش خصوصی در مناطق محروم تخت بیمارستانی ایجاد کرد، ضریب اشغال مناسبی را به صورت تضمینی خریداری کرده و حداقل بین ۲ تا ۳ سال پزشک و پرستار با هزینه دولت برای بخش خصوصی تامین کنیم.

نمکی گفت: راه دشواری برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر در پیش داریم و همان طور که در پویش ملی کنترل فشار خون از پزشکان کمک گرفتیم، در کنترل دیابت و طرح ملی «هر خانه یک پایگاه سلامت»، کنترل برخی از بیماری‌های واگیر مثل سالک و بیماری‌های مشترک انسان و دام از کمک‌های کادر پزشکی و پیراپزشکی استفاده می‌کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =