۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۵۵
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 83447850
۰ نفر

برچسب‌ها

پزشکان در عبور از بحران اقتصادی پیشگام شوند

همدان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان گفت: با توجه به شرایط اقتصادی مردم، انتظار می رود پزشکان برای عبور از این شرایط همکاری و همراهی کنند.

رشید حیدری مقدم جمعه شب در آیین بزرگداشت مقام شامخ شیخ الرئیس بوعلی‌سینا و روز پزشک بیان کرد: شرایط اقتصادی مردم خوب نیست و برای پرداخت هزینه دارو مشکل دارند.

وی اضافه کرد: پزشکان در نوشتن اقلام دارویی از نظر تعداد و نوشتن داروهای تولید داخلی به جای خارجی با مردم همکاری کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: یکی از مشکل های اصلی جامعه پزشکی این است که بیشتر فعالان در این حرفه به فکر سلامت خود نیستند.

حیدری مقدم ادامه داد: از سازمان نظام پزشکی می خواهیم که در راستای افزایش تحرک فیزیکی پزشکان و برگزاری اردوهای تفریحی برای این قشر همت کند.

وی خواستار آموزش خود مراقبتی به همکاران در مطب ها و توجه به سلامت خود شد و اظهار داشت: یکی از شاخص های توسعه پایدار در جهان مدت زمان حضور والدین در کنار فرزندان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان ادامه داد: فرزندان پزشکان بیش از پول، ماشین و خانه به وجود پدر و مادر نیاز دارند چراکه در مدت کمی بچه ها بزرگ شده و والدین این رشد و نمو را نمی بینند. 

حیدری مقدم بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی به عنوان متولی سلامت استان، سایر دستگاه های سلامت محور را حمایت کرده تا جایگاه آنها را حفظ کند. 

وی با تبریک زادروز بوعلی سینا افزود: یکی از سرمایه بزرگ تاریخ در همدان، وجود بارگاه شیخ الرئیس بوعلی‌سینا در این استان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان اضافه کرد: تاکنون از این ظرفیت به خوبی استفاده نشده است بنابراین درخواست می شود برای بهره گیری از این ظرفیت بزرگ مسئولان تلاش کنند.

حیدری مقدم اظهار داشت : حداکثر بهره برداری از وجود بوعلی سینا در همدان، حضور تعدادی توریست در بارگاه این حکیم فرزانه است در حالیکه جایگاه که بوعلی دارد در جهان مورد غفلت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان برای معرفی این شخصیت از چند سال گذشته اقدام به برگزاری جشن دانش آموختگان رشته پزشکی در کنار بارگاه بوعلی سینا کرده است.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ قداست و حرمت بوعلی و شان پزشک گفت: هفته پیش رو برنامه ای با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، شورای معاونان وزارت بهداشت، اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و روسای دانشگاه علوم پزشکی غرب کشور در همدان برگزار می شود.

۷۵۲۶/۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =