۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۴۹
کد خبرنگار: 892
کد خبر: 83447834
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۵ درصد مردم تهران تحرک مناسب ندارند 

تهران - ایرنا - شهردار تهران گفت: اکنون ١٩.٣ درصد مردم تهران چاق هستند که این رقم در بانوان ١.٧ درصد بیشتر است و متاسفانه ۵۵.٢ درصد مردم پایتخت فعالیت بدنی مناسب ندارند.

پیروز حناچی عصر جمعه در مراسم بزرگداشت روز پزشک در محل برج میلاد ضمن تبریک این روز افزود: چون زحمات شما بیشتر در حوزه سلامت است برای حل مسایل سلامت از شما یاری می‌خواهیم چون در تهران سالانه ۵٧ هزار نفر فوت می‌کنند و حدود یک هزار و ۵٠٠ مورد حادثه و سوانح رخ می‌دهد.
وی تصریح کرد: حدود ٩ درصد تهرانی‌ها دیابت دارند و ٣٠ درصد آنها قندخون خود را کنترل نمی‌کنند، ۵٠ درصد تهرانی‌ها دارای کلسترول بالا و ٣٠ درصد دارای تری گلیسیرید بالا هستند، از هر پنج تهرانی یک نفر فشار خون بالا دارد.
حناچی ادامه داد: حدود ٣۶ درصد از مردم تهران که فشار خون دارند از بیماری خود مطلع هستند اما مابقی اطلاع ندارند، از هر هشت تهرانی یک نفر فشار خون دارند اما از بیماری خود آگاهی ندارند.
وی اضافه کرد: در سال ٩۶ به علت ذرات معلق در هوا چهار هزار و ۵٨٣  نفر جان خود را از دست دادند که امروز به هفت هزار نفر رسیده است، هرچند از سال ٩۴ تاکنون به دلیل اصلاح وضعیت سوخت و جدی گرفتن معاینه فنی شرایط ذرات معلق بهتر شده اما هنوز این آلودگی سه برابر استانداردهای جهانی است.
شهردار تهران مهمترین راهکارهای حل این معضلات توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه مترو عنوان کرد و گفت: توسعه حمل و نقل عمومی از جمله مترو در این زمینه بسیار حایز اهمیت است، اگرچه دو میلیون سفر در روز توسط مترو انجام می‌شود و سهم مترو در حمل و نقل ١۶ درصد است اما باید بیشتر توسعه یابد.
وی ادامه داد: البته ۴٠ درصد آلایندگی تهران مربوط به خودروهای شخصی و تک سرنشین است که باید راهکارهای بلند مدت برای حل این مشکلات در پایتخت داشته باشیم.
شهردار تهران گفت: همچنین ٢٠ درصد از آلایندگی هوای تهران به علت وجود موتورسیکلت‌های کاربراتوری است که امیدواریم مسئولان حوزه سلامت همانند گذشته که همکاری جدی داشته اند در این زمینه ما را یاری کنند.
وی خاطرنشان کرد: یکی از نکاتی که نباید فراموش کرد و من کسی بودم که این دوران را درک کردم زحماتی است که پزشکان در طول بحران‌های قبل و بعد از انقلاب داشته اند و اوج آن را در دوران دفاع مقدس داشته اند.
در این مراسم که سعید نمکی وزیر بهداشت، مصطفی سالاری مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، مصطفی معین رئیس شورای عالی نظام پزشکی و جمع زیادی از پزشکان حضور داشتند، از ٣٠ نفر از پزشکان تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =