پزشکان مشکلی برای پرداخت مالیات ندارند

تهران - ایرنا - رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به تفاهمی که بین سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی کشور ایجاد شده است، اکنون پزشکان مشکلی برای پرداخت مالیات خود ندارند اما برخی به دنبال جوسازی هستند.

علی نوبخت عصر جمعه در مراسم بزرگداشت روز پزشک ضمن تبریک سالروز تولد ابوعلی سینا و این روز درباره مالیات پزشکان افزود: با رئیس سازمان امور مالی درباره این مسأله صحبت شد که عدالت در این زمینه میان تمام اقشاری که مالیات پرداخت می‌کنند، رعایت شود، سپس مسئولان نظام پزشکی به سازمان امور مالیاتی رفتند و اعلام کردیم که این حرفه آماده پرداخت مالیات است که در نهایت یک هیات ١٢ نفره تشکیل شد و از این شفاف‌تر چگونه می‌توان گفت که ما هیچ مشکلی برای پرداخت مالیات نداریم.
نوبخت خاطرنشان کرد: در شرایطی که نهایت تفاهم بین نظام پزشکی و امور مالیات ایجاد شد اما حرف‌های دیگری به میان آمد و معتقدیم کسانی نمی‌خواهند که این اتحاد باشد و اختلاف ایجاد می‌کنند. 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: بین دو نهاد سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی کشور تفاهم کامل وجود دارد و هرکسی بخواهد کار دیگری انجام دهد اتحاد و سربلندی کشور را نمی‌خواهد و ممکن است از جای دیگر تحریک شده باشد که برخلاف نظام است.
وی تصریح کرد: ما به جامعه پزشکی افتخار می‌کنیم چون کار حساس و حیاتی به عهده دارند و اینکه فقط یک روز به نام روز پزشک باشد حق مطلب ادا نمی‌شود و معتقدیم هر روز ، روز پزشک است.
نوبخت ادامه داد: ما تمام تلاش مان به خصوص گروه پزشکی در کمیسیون بهداشت و درمان این است که در تدوین برنامه ششم توسعه به مسایل اساسی و زیربنایی علم طب توجه داشته باشیم یکی از مسائلی که همیشه چالش بوده توجه به جامعه پزشکان عمومی است چون از این گروه به نحو شایسته بهره گرفته نمی‌شود.
وی تصریح کرد: وزیر بهداشت نسبت به تکالیف قانونی که مجلس به عهده وزارت بهداشت گذاشته اقدام جدی کرده است و دو سال تلاش شروع شده برای طراحی پزشک خانواده و نظام ارجاع که در تیرماه امسال به همت وزیر بهداشت و رئیس جمهوری به وزارت بهداشت آمدند و پرونده الکترونیک کلید خورد و امیدواریم در نظام ارجاع که رکن اصلی آن پزشکان عمومی هستند تاثیر بسزایی داشته باشد و از این گروه به خوبی استفاده شود.
در این مراسم که سعید نمکی وزیر بهداشت، مصطفی سالاری مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، مصطفی معین رئیس شورای عالی نظام پزشکی و جمع زیادی از پزشکان حضور داشتند، از ٣٠ نفر از پزشکان تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =