۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۵
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 83447815
۰ نفر

برچسب‌ها

پزشکان سرمایه انسانی و سفیران سلامت در جامعه هستند

مراغه- ایرنا- معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مراغه با اشاره به جایگاه اجتماعی پزشک در عصر حاضر گفت: پزشکان سرمایه انسانی و سفیران سلامت و بهداشت در جامعه هستند.

به گزارش ایرنا، موسی شعفی روز جمعه در آیین روز پزشک در مراغه افزود: پزشکان به عنوان بخش مهمی از نخبگان جامعه در بخش بهداشت و درمان، زمینه ساز ارتقای بهداشت و سلامت هستند.
وی ادامه داد: با توجه به حضور پزشکان متعهد و متخصص در این شهرستان، حرکت های مناسبی برای بهره مندی از این ظرفیت بزرگ اجتماعی در حال شکل گیری است.
شعفی خاطرنشان کرد: مراغه به عنوان یکی از شهرهای تاریخی کشورمان از جاذبه های بسیاری در زمینه گردشگری برخوردار بوده و از این رو با حضور و مشارکت پزشکان می تواند به قطب گردشگری سلامت نیز تبدیل شود.
وی افزود: رویکرد دولت تدبیر و امید در قبال تلاش جامعه پزشکی در بخش بهداشت و درمان، رفع دغدغه ها و مطالبات بر حق آنان است.

رئیس نظام پزشکی مراغه نیز در این آیین با انتقاد از برخی حاشیه سازی ها درباره جامعه پزشکی گفت: طرح برخی از این مباحث در راستای تامین‌منافع جناحی و انتخاباتی بوده و در صورت تداوم آن زمینه ساز چالش و وارد آمدن خدشه به وجهه پزشکان تلاشگر جامعه خواهد شد.
علی چنگیزی افزود: مطرح شدن مسائلی چون سطح درآمدی پزشکان در برخی رسانه ها بدون در نظر گرفتن تخصص و مسئولیت های سترگ جامعه پزشکی امری ناپسند بوده است.
وی با اشاره به موضوع نصب کارتخوان در مطب پزشکان ادامه داد: هم اکنون بیش از ۹۸ درصد از پزشکان این شهرستان برای رعایت حال و رفاه بیماران دارای کارتخوان هستند.
چنگیزی اعلام کرد: جامعه پزشکی هم اکنون بهترین مودیان مالیاتی بوده و همگی دارای پرونده مالیاتی هستند.
وی افزود: افزایش دو برابری ظرفیت دانشجویان رشته های پزشکی نیز با توجه به کمبودهای زیرساختی و آموزشی در آینده می تواند بخش بهداشت، سلامت و درمان جامعه را تهدید کند.
به گزارش ایرنا، در این آیین از پزشکان و داروسازان نمونه شهرستان تجلیل شد.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
۷۴۸۷/۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =