پزشکان تحت تاثیر هجمه‌های غیرکارشناسی هستند

تهران - ایرنا - رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: اکنون جامعه پزشکی به عنوان یکی از سرمایه‌های بزرگ اجتماعی تحت تاثیر هجمه‌های غیرکارشناسی است که باید این موضوع بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا از این تخریب‌ها جلوگیری شود.

محمدرضا ظفر قندی عصر جمعه در مراسم بزرگداشت روز پزشک ضمن تبریک این روز با بیان اینکه روز پزشک به نام روز حکیم ابوعلی سینا برای ما مایه افتخار است، اظهار داشت: این نشان‌دهنده هویت در عرصه پزشکی است که برای حرفه ما یک سابقه قدیمی را ایجاد می‌کند.
وی با بیان اینکه هر جامعه‌ای بر دو ستون سلامت و امنیت استوار است، تصریح کرد: باید قدر این دو را دانست چون هر کدام که متزلزل شود جامعه دچار مشکل می‌شود، باید قدر متولیان حوزه سلامت را بدانیم چون وظیفه تامین سلامت به عهده جامعه پزشکی است.
وی ادامه داد: ما سعی می‌کنیم از این ثروت حراست کنیم و نگذاریم این سرمایه آسیب ببیند، از تمامی پزشکانی که در دوردست ترین نقاط کشور به بیماران خدمات ارائه می دهند تقدیر می‌شود چون اکنون همکاران پزشک در تمام نقاط کشور حضور چشمگیر دارند.
ظفرقندی افزود: پزشکان در تمام بحران‌ها حضور داشته و جایگاه خوبی دارند و همیشه پیشقدم هستند و با شعار اینکه در کنار مردم باشند همیشه حضوری چشمگیر دارند که نمونه بارز آن در جریان سیل اخیر در کشور است.
ظفرقندی افزود: پزشکان در حوزه اعتماد مردمی در سطوح بالایی هستند و نباید به آنان آسیب وارد کرد که البته برخی مواقع جهت دار به این سرمایه آسیب می‌زنند و با جوسازی خاصی این اقدامات علیه پزشکان صورت می گیرد، به عنوان مثال در صدا و سیما یک نفر مناظره دارد و راجع به ظرفیت‌های پزشکی صحبت می‌کند بدون اینکه اطلاعاتی از جامعه پزشکی داشته باشد آنگاه در مجلس موضوع هم مطرح و به دنبال اجرای آن هستند.
وی با بیان اینکه در سال ٨٨ حدود ٢٢ هزار دانشجوی پزشکی داشتیم و اکنون ۴٨ هزار پزشک در دانشگاه‌های دولتی داریم، تصریح کرد: تعداد دانشجویان پزشکی در این سال‌ها افزایش چشمگیری داشته است اما معتقدم اگر کمیت بی محابا و بدون زیرساخت ها افزایش یابد قطعا کیفیت ها کاهش می یابد. 
وی اظهار داشت: باید کارشناسی تر و به دور از جوسازی مسایل را پیش ببریم چون اکنون جامعه پزشکی تحت هجمه های غیرکارشناسی است که این مهم ضربه جدی به جامعه وارد خواهد کرد، اگر حرمت ها شکست و هجوم همه جانبه ایجاد شد سرمایه اصلی که جامعه پزشکی است ضربه وارد می شود و به مسأله سلامت هم زیان وارد می‌شود.
رئیس کل سازمان نظام پزشکی گفت: نباید با این تخریب‌ها همه جامعه پزشکی را زیر سوال ببریم ، سعی می‌کنیم اخلاق پزشکی را رعایت کنیم و جامعه پزشکی می‌تواند خودشان مشکلات را حل کنند البته جامعه پزشکی خالی از مشکلات نیست، باید ستون سلامت را آباد و سربلند برای کشور نگهداریم.

در این مراسم که سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، مصطفی سالاری مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، مصطفی معین رئیس شورای عالی نظام پزشکی و جمع زیادی از پزشکان حضور داشتند، از ٣٠ نفر از پزشکان تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =