۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۹
کد خبرنگار: 896
کد خبر: 83447788
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای مازندران گرم‌تر می شود

ساری - ایرنا - جدول پیش بینی پنج روزه هواشناسی مازندران نشان می دهد که دمای هوای استان در هفته نخست شهریور ماه افزایش یافته و گرمای تابستانی هفته گذشته را با شدت بیشتری برای شهروندان مازنی و مسافران و گردشگران تکرار می کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، برخلاف سال گذشته که مازندرانی ها مرداد بسیار گرم را تجربه کردند، ماه تیر و دستکم سه هفته از ماه مرداد امسال را با هوای بارانی و حتی در برخی روزها خنک پشت سر گذاشتند تا خاطره تابستان خنک برای همه ماندگار شود.

با این وصف آخرین هفته ماه مرداد دمای هوای مازندران رو به افزایش گذاشت و هوای آفتابی و گرم پدیده غالب روزهای گذشته بود که سبب شد تا مازنی ها طعم گرمای تابستان و گردشگران نیز لذت تن به آب زدن در دریا را بچشند.

دمای هوای مازندران که دستکم طی حدود ۵۰ روز ماه تیر و مرداد به صورت مداوم در نقاط مختلف بین ۲۰ تا حداکثر ۳۰ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بود، در آخرین هفته مرداد روند افزایشی به خود گرفت و در برخی مناطق تا ۳۴ درجه هم رسید ، ضمن این که در چند روز گذشته شرجی ناشی از رطوبت بالا را هم به استان برگرداند.

هواشناسی مازندران پیش بینی کرده است که روند افزایشی دما در هفته نخست شهریور بویژه روزهای شنبه و یکشنبه دوم و سوم ادامه خواهد یافت و میزان افزایش دما هم حدود سه درجه خواهد بود.

در حالی که بیشینه دمای هوای ساری مرکز مازندران امروز جمعه اول شهریور به ۳۵ درجه سانتی گراد بالای صفر رسید، هواشناسی پیش بینی کرد که فردا مرکز نشینان مازندران دمای ۳۷ درجه را تجربه خواهند کرد.

هواشناسی مازندران پیش بینی کرد که دمای هوای شهر ساری در روزهای یکشنبه ، دوشنبه و سه شنبه هفته پیش رو با اندکی کاهش نسبت به شنبه به ترتیب به ۳۵ ، ۳۴و ۳۳ درجه سانتی گراد خواهد رسید . 

جدول وضعیت دمای ایستگاه های هواشناسی مازندران نشان می دهد که حتی مناطق ییلاقی استان نیز طی این روزها از گرما و افزایش دما مصون نیستند و بجز ۲ ایستگاه مابقی ایستگاهها درجه هوای بالای ۳۰ درجه سانتی گراد را پشت خواهند گذاشت. بر این اساس ایستگاه مناطق ییلاقی آلاشت و سیاه بیشه از فردا تا روز سه شنبه بر مدار ۲۶ تا ۲۹ درجه سانتی گراد خواهد بود .

هواشناسی همچنین پیش بینی کرد که هوای مازندران در این روزها صاف و گاهی ابری خواهد بود . 

/۱۶۵۴/۲۰۹۶

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =