مقام فرانسوی بر اتحاد اروپا در مساله ایران تاکید کرد

تهران- ایرنا- یک مقام فرانسوی تاکید کرد که سه قدرت بزرگ اروپایی آلمان، فرانسه و انگلیس باید در قضیه ایران با یکدیگر متحد بمانند.

خبرگزاری رویترز روز جمعه در حالی سخنان این مقام فرانسوی را نقل کرد که قدرت های جهانی آماده مذاکره در مورد مسائل بین المللی در نشست گروه ۷ می شوند.

این مقام فرانسوی که نامی از وی ذکر نشده است، گفت: نگه داشتن سه قدرت اروپایی در کنار یکدیگر در مساله ایران مهم است.

وی افزود، فرانسه انتظار دارد تا انگلیس بر مواضع همیشگی خود در مساله ایران و دیگر مسائل از جمله تغییرات آب و هوایی باقی بماند.

به دنبال خروج آمریکا از توافق هسته‌ای در سال گذشته و بازگشت تحریم‌های نفتی علیه ایران، سه کشور فرانسه، آلمان و انگلیس با سیاست های آمریکا مخالفت کرده‌اند. این کشورها گفته‌اند که خواهان حفظ برجام هستند اما قادر به انجام تعهدات خود در چارچوب توافق هسته ای نبوده اند.

آمریکا پس از خروج از برجام به دنبال فشار بر ایران بوده تا امتیازاتی فراتر از توافق صورت گرفته، کسب کند. در این مسیر و در پی تنش های به وجود آمده میان تهران و واشنگتن امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه تاکید کرده که دیپلماسی تنها راه برای حل تنش‌ها میان دو طرف است. وی طی ماه‌های اخیر دو بار مشاور ویژه خود یعنی «امانوئل بُن» را به تهران فرستاده است.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز در همین خصوص به پاریس سفر کرده و ساعاتی پیش با رئیس جمهور فرانسه دیدار کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =