۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۴۷
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 83447664
۰ نفر

برچسب‌ها

سیروس الوند: سینما سیار رونق فرهنگی را به دنبال خواهد داشت

سمنان- ایرنا- کارگردان سینمای ایران گفت: طرح سینما سیار که در حال حاضر توسط انجمن سینمای جوانان پیگیری می‌شود طرح بسیار خوبی است و باعث رونق فرهنگی به ویژه پویایی سینما در هر منطقه‌ای از ایران خواهد شد.

سیروس الوند که عصر جمعه در مراسم افتتاح سینما سیار در شهمیرزاد استان سمنان حضور یافته بود در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تمجید از ارائه این طرح که توسط حجت الله ایوبی در زمان ریاست وی در معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشادر اسلامی مطرح شده بود افزود: سرچشمه این شکل از اکران ها در آن زمان شکل گرفت که اجرایی شدن آن در حال حاضر در شهرهایی چون شهمیرزاد رویداد مهمی است.

وی ادامه داد: زمانی که سینما و یا فضاهای فرهنگی هنری در همه جا حضور داشته باشد باعث خواهد شد که فیلم ها در هر فرهنگی دیده و قضاوت شود و این جریان قطعا تقویت فرهنگ جمعی را که در جامعه ما ضعیف است به صورت مستقیم به دنبال خواهد داشت. 

الوند با اشاره به اینکه قرار است در اولین اکران سینما سیار شهمیرزاد فیلم «دست های آلوده» بر پرده نمایش داده شود، گفت: در این فیلم برادرم خشایار الوند دستیار بنده بود که یاد خشایار ،عسل بدیعی و همچنین استاد بابک بیات که موسیقی متن این فیلم را نوشت و حالا در کنار ما نیستند را گرامی می دارم. 

کارگردان فیلم «یکبار برای همیشه» گفت: متولد تهران هستم و پیش از اینکه خودم را اصالتا اهل شهمیرزاد بدانم خود را یک ایرانی معرفی خواهم کرد هر چند از اینکه فرزند این خاک و بوم نیز هستم افتخار می‌کنم.  

وی خاطر نشان کرد: شهرهایی مانند شهمیرزاد برای ساخت فیلم مستند مطلوب تر است و اگر بخواهم فیلمی داستانی در شهمیرزاد بسازم باید شخصیت ها را نیز شهمیرزادی با لهجه همین دیار تعیین کنم.

این کارگردان قدیمی سینمای ایران درباره فیلم جدیدش که آماده اکران است و با انتقاد از ظرفیت نمایشی برای اکران فیلم ها گفت: فیلم «آنجا همان ساعت» پروانه نمایش گرفته است اما چون در ایران در حال حاضر تولیدات فیلم بیشتر از ظرفیت نمایشی است سرنوشت یک سری از فیلم ها همیشه دچار بحران اکران خواهد شد اما امیدواریم این فیلم پس از محرم اکران شود .

۷۴۰۸/۹۸۵۶