بیش از ۱.۵ میلیون تردد در گمرک بیله‌سوار ثبت شد

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: در سال گذشته بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تردد در گمرگ بیله‌سوار مغان ثبت شد و باید از این ظرفیت در زمینه گردشگری پزشکی و توسعه صادرات بهره کافی را ببریم.

به گزارش روز جمعه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل ، اکبر بهنامجو در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی و تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان بیله‌سوار همچنین از نصب دستگاه ایکس‌ری در گمرک

بیله‌سوار خبر داد و افزود: با نصب این سیستم در گمرک بیله‌سوار ترانزیت کالا و صادرات به آسانی انجام می‌گیرد.

او سرمایه‌گذاران را سربازان اقتصادی و مدافعان مرزها در جبهه مقدم اقتصاد دانست و اظهار داشت: هر گونه حمایت از سرمایه‌گذاران وظیفه ذاتی مسئولان است و باید از قشر سرمایه‌گذار حمایت جدی و جهادی شود.

استاندار اردبیل همچنین با اشاره به اینکه راه بیله‌سوار به پارس‌آباد و گرمی چهار بانده می‌شود، گفت: راه بیله‌سوار _ پارس‌آباد توسط مشاور مطالعه شده و در جریان سفر رئیس‌جمهوری به استان تامین اعتبار

و عملیات اجرایی این مسیرها آغاز می‌شود.

او همچنین با اشاره به اینکه ۱۴۰ کیلومتر در استان بزرگراه وجود دارد، افزود: در برنامه سه ساله ۳۵۰ کیلومتر به میزان بزرگراه‌ها افزوده می‌شود.

بهنامجو با بیان اینکه در بیشتر روستاهای استان مشکل آب وجود دارد، گفت: پنج هزار میلیارد ریال برای آبرسانی به روستاها و قشلاق‌های عشایری استان تخصیص یافته و در آینده نزدیک مشکل آب بیش از هزار روستای استان تعیین تکلیف می‌شود.

وی همچنین بر لزوم حل مشکل آنتن‌دهی موبایل در برخی از روستاهای استان تاکید کرد و افزود: با تلاش مسئولان خط‌دهی موبایل در بیشتر روستاها حل شده و مشکل روستاهایی که مشکل آنتن‌دهی دارند نیز بزودی بررسی و مرتفع می شود.

استاندار اردبیل اظهار داشت: احقاق حق عشایر از پایاب سد خداآفرین به هیات دولت ارسال شده و در آینده نزدیک بحث این موضوع نهایی خواهد شد.

در این جلسه طرح‌های دارای مشکل کشاورزی و صنعت و گردشگری بیله‌سوار مغان بررسی و راهکارهای مناسب برای حل موانع و مشکلات توسط نمایندگان بانک‌های عامل، مدیران دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی ارائه شد.
بیله سوار از سایت های اصلی منطقه آزاد استان اردبیل می شود
استاندار اردبیل همچنین گفت: در صورت تصویب منطقه آزاد برای استان ، بیله سوار جزو مراکز محوری و سایت‌های اصلی این منطقه در استان می شود.

وی  افزود: در حال حاضر منطقه آزاد آخرین مراحل اجرایی خود را در مجلس طی می‌کند.

بهنامجو بیان کرد: بیله‌سوار با قرار گرفتن در زمره منطقه آزاد از رونق اقتصادی بالایی بهره مند خواهد شد.

شهرستان بیله‌سوار در ۱۶۵ کیلومتری شمال اردبیل در جوار جمهوری آذربایجان قرار دارد، تنها گمرک فعال استان در این شهرستان واقع است. 

۶۰۱۸/۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =