۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۱
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83447638
۰ نفر

برچسب‌ها

محورهای خطبه های نماز جمعه شهرهای استان بوشهر

بوشهر- ایرنا- خطیبان نماز جمعه این هفته شهرهای استان بوشهر بر تحکیم بنیان خانواده، برطرف کردن مشکلات اقتصادی، توجه به اصل ساده زیستی شهیدان دولت، حضور مسئولان در بین مردم و پیشگیری از خام فروشی نفت تاکید کردند.

بوشهر

بوشهر- ایرنا- با توجه به شکست پی در پی دشمن در جنگ نظامی و تحریم‌های متعدد برعلیه نظام جمهوری اسلامی امروز برای ضربه زدن و سست کردن پایه‌های این نظام کانون خانواده را هدف قرار داده است.

امام جمعه موقت بوشهر در خطبه‌های نماز جمعه گفت: استکبار جهانی تلاش می‌کند با تقدس‌زدایی، ترویج ازدواج سفید، شکستن حرمت والدین  و ترویج بدحجابی در جامعه به کانون خانواده‌های ایرانی ضربه بزند.

حجت الاسلام یوسف جمالی افزود: هرچند خانواده از مهمترین و حساس‌ترین جایگاه در قانون اسلام برخوردار است اما از آسیب پذیرترین کانون‌هاست به همین دلیل باید نسبت به تحکیم بنیان خانواده حساسیت و دقت بیشتری داشته باشیم.

وی بیان کرد: با توجه به حساسیت موضوع حفظ کانون خانواده از آسیب دشمن در زمان حاضر هیچ خدمتی به نظام و انقلاب مهم‌تراز خدمت به تحکیم بنیان خانواده نیست.

وی بیان کرد: شرایط سخت اقتصادی از جمله مهمترین عواملی است که امروز خانواده‌ها را آسیب پذیر کرده است.

امام جمعه موقت بوشهر گفت: ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی در حوزه اشتغال است که باید در این بخش اقدام لازم از سوی دولت انجام شود.

وی یادآور شد: استان بوشهر با وجود ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که در زمینه تولید دارد اما شرایط لازم برای اشتغال جوانان متعهد در استان فراهم نیست و مسئولان باید دقت بیشتری در این بخش داشته باشند.

جمالی برضرورت استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی در بخش کشاورزی و شرکت‌های دانش بنیان مورد نظر رهبر معظم انقلاب برای رسیدن به عدالت اجتماعی تاکید کرد.

وی گفت: دشمن در ۴۰ سال گذشته همواره از راه جنگ نظامی، ترور، تحریم و جنگ‌های نیابتی نتوانسته به انقلاب اسلامی ضربه وارد کند به همین دلیل امروز جنگ فرهنگی را برعلیه ایران اسلامی راه انداخته و در این راستا خانواده بعنوان مهمترین کانون هر جامعه را مورد هدف قرار داده است.

جمالی با اشاره به دوم شهریور آغاز هفته دولت اضافه کرد: شهیدان رجایی و باهنر باید اسوه دولتمردان و مسئولان نظام جمهوری اسلامی باشند.

وی سادگی، بی تکلفی، دوری از تشریفات، زندگی ساده، توجه به قشر ضعیف و محروم، اخلاص در کار همراه با تقوا را از ویژگی‌های شهیدان دولت عنوان کرد.

جمالی بر ضرورت انتقاد پذیری مسئولان و پاسخگویی به نیازهای مردم تاکید کرد.

امام جمعه موقت بوشهر گفت: رسیدگی و برخورد قوه قضائیه با مفاسد اجتماعی باعث تزریق روحیه امید به جامعه می‌شود.

گناوه

گناوه - ایرنا - امام جمعه گناوه گفت: خدمت رسانی بیشتر به مردم در مدت باقیمانده دولت تدبیر و امید با جدیت دنبال شود.

حجت الاسلام سیدعبدالهادی رکنی حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر گناوه افزود: انتظار می‌رود وعده‌های داده شده از سوی مسئولان محقق شود تا دولت کارنامه درخشانی از خود در این منطقه  برجای گذارد.

وی با اشاره به دیدار رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت با رهبر معظم انقلاب گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار از دولت خواست تا به مسایل کشور ازجمله  اقتصاد و فرهنگ اهتمام جدی ورزد.

امام جمعه گناوه بیان کرد: توجه به تولید داخلی، اصلاح نظام بانکی، جلوگیری از واردات بی رویه، اصلاح خصوصی سازی و ارزش پول ملی از موارد مورد تاکید رهبرمعظم انقلاب است.

وی با  گرامیداشت هفته دولت گفت: هفته دولت بهترین فرصت برای بیان خدمات نظام و دولت به مردم است.

امام جمعه گناوه افزود: مسئولان دستگاه‌های اجرایی با حضور در بین مردم در جریان خواسته‌ها و مطالبه های آنان قرار گیرند و برای برطرف کردن آنها تلاش کنند.

۶۱۶۴

 دیر

امام جمعه دیر گفت: خانواده محبوب‌ترین بنا و اصیل‌ترین نهاد اجتماعی است که اگر سالم باشد پیکره جامعه سالم می‌ماند.

حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه شهر دیر افزود: فضای مجازی و اقدامات هم جانبه و سازمان یافته دشمنان اسلام کانون خانواده را مورد تهدید قرارداده است.

وی بیان کرد: کمک به دانش آموزان بی بضاعت و نیازمند از راه صرفه‌جویی و جمع آوری هزینه بنرهای خوش‌آمدگویی به حاجیان امکان پذیر است.

امام جمعه دیر ضمن گرامیداشت آغاز هفته دولت اظهارداشت: با وجود تحریم و فشار دشمن اما با ایستادگی ملت، هدایت‌های  رهبر معظم انقلاب و تلاش مسئولان در عرصه اقتصادی امروز به ثبات نسبی رسیده و مسئولان گام‌های بلندی در عرصه عمران و آبادانی کشور برداشتند.

۷۲۰۷

برازجان

بوشهر-ایرنا- امام جمعه برازجان گفت: رهایی از وابستگی به صادرات نفت در کشور از برنامه های دولتمردان باشد.

حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه های نماز جمعه برازجان افزود: توجه به تولید داخلی و رهایی از وابستگی به صادرات نفت ضروری است.

وی التزام عملی به شعارهای انقلاب، حمایت از جریان انقلابی، اجرای برنامه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی،مقابله با هرگونه رانت خواری، فساد اداری و اقتصادی را از

ویژگی‌های مهم یک دولت تراز انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب عنوان کرد.

مصلح بر ضرورت نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی برای جلوگیری از شکل‌گیری کانون‌های فساد، دل بریدن از بیگانگان، تکیه به توان داخلی و  جوانگرایی را مورد تاکید قرار داد.

۷۲۱۳

اهرم

بوشهر- ایرنا- امام جمعه موقت اهرم گفت: هفته دولت فرصتی برای بیان خدمات دولت به جامعه است.

حجت الاسلام اصغر صفری در خطبه‌های نماز جمعه اهرم افزود: اگربی توجهی به شعارهای انقلاب وغفلت ازجریان انقلابی دربرهه ای ازتاریخ ۴۰ ساله صورت نمی گرفت بی‌شک دستاوردهای انقلاب اسلامی کامل عملیاتی و کشور در مسیر آرمان‌های خود قرا داشت.

امام جمعه موقت اهرم التزام عملی به شعارهای انقلاب و حمایت ازجریان انقلاب، تهیه برنامه‌های اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، مقابله با هر گونه فساد اداری و رانت خواری، نظارت دقیق بر دستگاه‌ها برای جلوگیری ازشکل‌گیری کارهای فسادخیز را از جمله ویژگی‌های دولت در گام دوم انقلاب عنوان کرد.

صفری تصریح کرد: جامعه به دولتی پاک دست، ساده زیست و مردم مدار نیاز دارد که می‌تواند جلو تجمل گرایی واشرافی‌گری را بگیرد .

امام جمعه اهرم گفت:باید نگاه‌ها، نگاه مسئولیت، خدمت، اهتمام به حفظ ارزش‌های انقلاب، رعایت بیت‌المال و جلوگیری ازحیف ومیل نمودن اموال عمومی باشد.

۶۰۴۷/۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =