۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۲
کد خبرنگار: 2087
کد خبر: 83447612
۰ نفر

برچسب‌ها

امام‌جمعه شاهرود: قوانین دست‌و پاگیر حذف شود

شاهرود - ایرنا- امام جمعه شاهرود، رسیدن به توسعه اقتصادی را اولویت‌ اصلی کشور عنوان کرد و گفت: برای توسعه تولیدات باید ضوابط و شرایط دست‌ و پا گیر حذف شود.

 حجت‌الاسلام عباس امینی، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهرود به میزبانی حسینیه اعظم مدرسه قلعه، به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با اعضای هیات دولت اشاره کرد و ادامه داد: هیچ مسئولی نباید به مردم برای ارائه خدمات منت بگذارد. 

وی به اقتصاد و فرهنگ  به عنوان دو مقوله بسیار مهم کشور اشاره کرد و افزود: هیچ جایی از کشور بی‌نیاز از فرهنگ نیست اما اکنون مشکلات اقتصادی و رفع آنها به‌ یکی از اولویت های اصلی کشور تبدیل شده است.

خطیب جمعه شاهرود خاطرنشان کرد: رونق تولید و توجه به شعار سال باید موردتوجه جامعه قرار گیرد، در اقتصاد نیازمند نقشه راه کوتاه‌مدت و میان‌مدت هستیم. 

امینی تصریح کرد :  مردم باید نسبت به استفاده و حمایت از تولید داخلی تعصب داشته باشند.

وی تولیدکننده را رزمنده خط مقدم جنگ اقتصادی عنوان کرد و افزود:  گاهی سرمایه‌گذار به‌جای هفت‌خوان ۷۰ خوان را طی می کند که این مشکلات تولیدکننده را از فعالیت اقتصادی بیزار می‌کند، توجه به جنگ اقتصادی از سوی بانک‌ها و دستگاه های اجرایی باید مورد توجه قرار گیرد.

امینی بابیان اینکه امروز فعالیت های مربوط به بخش مسکن ۷۰رشته و شغل را فعال می‌کند یادآورشد: دولتمردان باید به این امر توجه کنند که فعال شدن بازار مسکن چقدر می‌تواند در رونق تولید مؤثر باشد.

وی افزود: جهت‌گیری برای توسعه کشور نه بر مبنای سرمایه‌داری بلکه عدالت و ریشه‌کنی فقر است و لزوم مبارزه با جنگ فرهنگی باید الویت مدیران باشد. 

امام جمعه شاهرود ادامه داد: معتقد به بستن فضای فرهنگی کشور نیستیم اما با ولنگاری مخالفیم مدیران باید نسبت به مسایل جامعه  حساس بوده و در کارهایشان پیوست فرهنگی داشته باشند.

امینی بابیان اینکه دولتمردان باید مراقب باشند تا حاشیه‌سازی نکنند ،گفت:  تلاش‌ها به دو شرط حرکت جهادی و نیت خدایی عملیاتی می‌شود که در صورت تحقق برکت را زیاد و موانع را برطرف می‌کند.

وی یادآورشد: موضوع اصلاح بانک‌ها در چند دولت مطرح اما تاکنون عملیاتی نشده است.

۷۳۵۹/۶۱۶۷

برچسب‌ها

اخبار مرتبط