۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۰
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 83447611
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳ موجب اقتدار ایران و  وحشت دشمنان است

زنجان - ایرنا - امام جمعه موقت زنجان گفت: رونمایی از سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳ موجب اقتدار و عظمت ایران اسلامی و وحشت دشمنان جمهوری اسلامی ازجمله رئیس جمهور آمریکا شده است.

حجت الاسلام محمد خدیری در خطبه های نماز جمعه این هفته زنجان با بیان اینکه این اقتدار و عظمت، مرهون سه عنصر "رهبری شجاع و تیزبین، مردم مقاوم با آستانه تحمل بالا و توانمندی نیروهای مسلح" است، افزود: مردم مومن و انقلاب ایران در پای این انقلاب و نظام نشسته اند و نیروهای مسلح ازجمله بسیج، دشمنان را از نفس خواهند انداخت.

وی اظهار داشت: امروز جوانان غیور و پاسداران سلحشور و غیرتمند و دیگر نیروهای مسلح، اقتداری در سامانه دفاعی کشور آفریده و رقم زده اند که این موفقیت چشمگیر موجب ترس و وحشت دشمنان شده است و این قدرت جای شکر دارد و باید بازوان پاسداران غیور را به صورت متواضعانه بوسید که توانسته اند کار را به جایی برسانندکه ایران از دشمنان نهراسد و آمریکا نیز در این میان، عددی محسوب نشود.    

وی با اشاره به هفته دولت، یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی داشته و اظهار داشت: هفته دولت باید هفته گره گشا و امیدآفرین باشد و این هفته فرصت خوبی برای ارایه عملکردها و همچنین تقدیر از زحمات و خدمات تمامی دولتمردان است.

حجت الاسلام خدیری، موضوع اقتصاد و فرهنگ را امری بسیار مهم قلمداد کرد و افزود: مساله اقتصاد و فرهنگ باید بیش از پیش، به صورت جدی، و به روز باید مد نظر دولتمردان باشد و نباید نسخه گرانسنگ اقتصاد مقاومتی به ورطه فراموشی سپرده شود و دولت که در واقع مجری اقتصاد مقاومتی است باید در این خصوص دغدغه داشته باشد.

امام جمعه موقت زنجان در خصوص مسایل فرهنگی نیز با بیان اینکه مقام معظم رهبری نیز نگرانی خود را نسبت به فرهنگ مطرح کردند و با توجه به اینکه بخش عمده ای از سازمان ها در دست دولت است بنابرین باید به فرهنگ توجه وافری شود، گفت: امروز وضعیت حجاب در دانشگاه های ما مطلوب نیست و وزیر علوم به عنوان متولی نهادهای علمی کشور است پس چرا در دانشگاه ها نسبت به حجاب باید پس رفت داشته باشیم.

حجت الاسلام خدیری افزود: موضوع حجاب در بیمارستان ها، نهادها و ارگان های مختلف دولتی نیز باید جدی گرفته شود و این مشکل نه فقط زیبنده جامعه اسلامی نیست بلکه شرم آور هم است و صدای مراجع و مردم را هم درآورده و به عنوان یک نگرانی جدی، مطرح است.    

وی با بیان اینکه باید به چند ویژگی بارز در گام دوم انقلاب توجه جدی تری شود، تصریح کرد: این ویژگی ها شامل "التزام عملی به شعارهای انقلاب و حمایت از جریان انقلابی، تهیه برنامه های اجرایی برای تحقق اقتصاد مقاومتی، مقابله با رانت خواری و فساد اداری و اقتصادی، نظارت دقیق بر عملکرد دستگاه ها برای جلوگیری از شکل گیری کانون های فساد، دل بریدن از بیگانگان و اتکا به درون و همچنین جوانگرایی"، است و دولتی در گام دوم انقلاب موفق خواهد بود که در عمل به مبانی انقلاب اسلامی التزام جدی تری داشته باشد.

حجت الاسلام خدیری با اشاره به اینکه این انقلاب متعلق به مستضعفان و پابرهنگان است و آنان باید در دوایر، مورد احترام قرار گیرند و درب اتاق مسئولان و میدیران می بایست بر روی آنها باز باشد، افزود: امروز تلاش و جدیت قوه قضائیه، خواب را از مفسدان اقتصادی گرفته است و این برخورد باعث امید در ملت شده است و  مردم می خواهند طعم شیرین عدالت را در قوه قضائیه بچشند و در واقع هرکس در هر مسئولیتی که باشد از نظارت و برخورد قوه قضائیه،  مصون نخواهد ماند.

۶۰۸۴/ ۸۰۶۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =