۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۳
کد خبرنگار: 1450
کد خبر: 83447607
۰ نفر

برچسب‌ها

دولت به کشاورزان آسیب دیده از سیل پلدختر کمک کند

خرم آباد- امام جمعه موقت پلدختر گفت: دولت به کشاورزان آسیب دیده از سیل پلدختر کمک بلاعوض پرداخت کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام کاظم تیموری در خطبه های نماز جمعه پلدختر با تقدیر از عملکرد بنیاد مسکن در بازسازی خانه های سیلزدگان پلدختر اظهار داشت: احداث ، بازسازی و تعمیرخانه های مردم سیلزده پلدختر در حال انجام است که در این حوزه خوب عمل شد.

وی با انتقاد از عدم توجه مسوولان به خسارات حوزه کشاورزی در جریان سیل پلدختر، افزود: متاسفانه در رابطه با آسیب ها و خسارات سیل به بخش کشاورزی تاکنون اقدام لازم انجام نشده است.

امام جمعه موقت پلدختر گفت: بر اساس محاسبات انجام شده بیش از یکهزار میلیارد تومان سیل به بخش کشاورزی شهرستان پلدختر خسارت وارد کرده که با گذشت پنج ماه از سیل خسارت آنها جبران نشده است.

حجت الاسلام تیموری خاطر نشان کرد: در این رابطه جهاد کشاورزی شهرستان  ۶ هزار و ۲۰۰ پرونده آسیب دیدگان از سیل در حوزه کشاورزی را تکمیل و روانه استان کرده است .

وی افزود: از این تعداد پرونده تشکیل شده حدود ۱۵۰ پرونده موفق به دریافت وام شدند که از این تعداد تنها  ۳۵ مورد مربوط  به پلدختر و مابقی متعلق به بخش معمولان است و حدود ۲ ماه است  جلوی پرداخت این وام ها گرفته شده است .

امام جمعه موقت پلدختر گفت: بر این اساس از دولت انتظار می رود با توجه به این که در بخش کشاورزی برخی کشاورزان تاسیسات آبیاری ،باغات ،کشاورزی و زمین های آنها را در جریان سیل آب برده و از دست رفتند در در پرداخت کمک های بلاعوض و تسهیلات بانکی تسریع به عمل آوردکند .

  ۷۲۷۲/۶۰۶۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =