کشور از نظر نیروی انسانی در جایگاه رفیع است

بیرجند - ایرنا - امام جمعه موقت بیرجند گفت: امروز از نظر نیروی انسانی در جایگاهی رفیع هستیم و افرادی که در خارج از کشور به ما نگاه دارند از وجود مدیران و انسان‌های توانمند ایران تعریف می‌کنند.

حجت الاسلام غلامحسین نوفرستی در خطبه‌های نمازجمعه بیرجند در مصلای المهدی (عج) با اشاره به آغاز هفته دولت و دیدار رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: مساله نیروی انسانی، سرمایه و نقدینگی، فناوری و مدیریت از مواردی بود که ایشان در جمع دولتمردان به آنها اشاره کردند.

وی گفت: هفته دولت یادآور دو شهید بزرگ رجایی و باهنر است و به تعبیر رهبری دولتمردان از سال قبل تاکنون یا ۶ سال از دوره دولت را پشت سر گذاشتند لذا باید بین خود و خدا ملاحظه کنند که آیا آنچه رسالت بوده را انجام داده اند و آنچه کوتاهی شده از فرصت باقی مانده استفاده کنند و آن را غنیمت بشمارند.

خطیب جمعه بیرجند افزود: همچنین مقام معظم رهبری خطاب به دولتمردان توصیه کردند نسبت به مساله تولید توجه ویژه داشته باشند و تولیدکنندگان را رزمندگان جنگ اقتصادی دانستند.

وی اظهار داشت: گاهی برای تولید باید نه از هفت خان که از هفتاد خان عبور کرد و مسئولان باید این مسیر را تسهیل و مقررات زائد را حذف کنند.

امام جمعه موقت بیرجند به مساله فناوری اشاره کرد و گفت: در ۴۰ سال گذشته انقلاب زمینه‌های خوبی را در حوزه فناوری فراهم شده است و افرادی زیادی در مسایل تخصصی و رشته‌های مختلف فعالیت دارند.

وی در ارتباط با مساله مدیریت مورد تاکید رهبری گفت: باید مدیران از این فرصت پیش رو استفاده کنند و از توان افراد صاحبنظر و کارشناسان بهره مند شوند.

حجت الاسلام نوفرستی بیان کرد: عده‌ای در جامعه می‌خواهند این موضوع را تزریق کنند که به بن بست رسیده‌ایم در حالیکه این کاملا مردود است و بی توجهی به انسان‌های توانمند محسوب می‌شود.

وی نترسیدن از دشمن را از دیگر توصیه‌های مقام معظم رهبری ذکر کرد و گفت: برخی افراد به گونه‌ای صحبت می‌کنند که از نوع بیانشان مشاهده می‌شود از دشمن هراس دارند در حالیکه ۴۰ سال اروپایی‌ها، شوروی و آمریکا هر توطئه‌ای از دستشان برآمد در مقابل نظام انجام دادند.

امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: افرادی که نیت خالص داشته باشند به این باور می‌رسند که اروپایی‌ها، آمریکایی‌ها و شوروی و سایر دشمنان هیچ غلطی در نظام جمهوری اسلامی نمی‌توانند بکنند.

وی تاکید کرد: بدون شک ۴۰ سال دوم انقلاب بهتر از ۴۰ سال اول خواهد بود همچنین گام دوم برای ما بهتر و برای دشمنان بدتر خواهد بود.

حجت الاسلام نوفرستی گفت: مقام معظم رهبری فرهنگ و اقتصاد را دو مساله اساسی نظام جمهوری اسلامی دانستند و فرمودند دشمنان صراحتا اعلام می‌کنند این نظام را با جنگ نمی‌توان مهار کرد و تنها راه مقابله با جمهوری اسلامی نفوذ است.

وی ادامه داد: وقتی دشمن بیان می‌کند و رهبری نیز هشدار می دهند باید مراقبت کرد و همه کسانی که در دستگاه‌هایی از قبیل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان صدا و سیما، وزارت علوم و دستگاه‌های اطلاعاتی هستند باید رصد کنند و با حساسیت ویژه‌ای مسایل را دنبال کرد.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: حجاب از دیگر توصیه‌های مقام معظم رهبری است که آن را مساله‌ای شرعی و قانونی دانستند و فرمودند در این زمینه همه مردم تکلیف دارند.

وی افزود: در این زمینه در درجه نخست دستگاه‌های دولتی، حکومتی و مدیران باید مراقبت کنند تا براساس قانون عمل و حرکت دینی در کشور تقویت شود که این موضوع قطعا زمینه پیشرفت های مادی را هم فراهم خواهد کرد.

نوفرستی عدالت خواهی و مبارزه با فساد را از دیگر توصیه‌های معظم له عنوان کرد و گفت: با افرادی که به دنبال فساد و آلودگی اخلاقی، اجتماعی و مالی در جامعه هستند باید مقابله شود.

وی بیان کرد: در این خصوص جا دارد از مجموعه قوه قضاییه قدردانی کنیم که با حضورشان به واسطه اقدامات و برنامه‌هایی که دنبال می‌کنند امروز بارقه امیدی در جامعه رقم خورده و امید است در این جهت و با توصیه های رهبری شاهد مقابله با مفسدان اقتصادی و سایر متخلفان باشیم.

خطیب جمعه بیرجند در بخش دیگری از سخنانش گفت: امسال انتخابات مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم و مقام معظم رهبری، دلسوزان و بزرگان انقلاب پیوسته شاخص‌های کسانی را که مردم باید انتخاب می‌کنند، بیان می‌کنند.

وی ادامه داد: انتخاب نمایند صالح خیلی مهم است و اکنون زمان پیغمبر (ص) و حضرت موسی نیست که معجزه باشد بلکه باید به این استدلال برسیم براساس شاخصه‌های مطرح شده، فردی که لیاقت دارد را به مجلس بفرستیم.

امام جمعه موقت بیرجند اظهار داشت: مقام معظم رهبری در انتخاب نماینده مجلس بر التزام عملی به شعارهای انقلاب و حمایت از جریان انقلابی تاکید دارند و نمی‌شود فردی که تفکر لیبرالی یا سکولار دارد در مجلس شورای اسلامی به ویژه بحث گام دوم انقلاب توفیق داشته باشد لذا نگاه انقلابی بسیار مهم است.

وی گفت: به فرموده معظم له اگر بی‌توجهی به شعارهای انقلاب در برهه‌هایی از تاریخ ۴۰ ساله نمی‌بود که متاسفانه بود و خسارت بار هم بود بی‌شک دستاوردهای بزرگی در پیشبرد انقلاب می‌داشتیم و آرمان‌های بزرگ را جلو می‌بردیم و بسیاری از مشکلات کشور حل می‌شد.

حجت الاسلام نوفرستی داشتن روحیه خدمت رسانی به مردم را از دیگر شاخص‌های نماینده اصلح برشمرد و اظهار داشت: شان مجلس، قانونگذاری و نظارت است لذا نمایندگان باید هم قوانینی را در زمینه خدمت رسانی به مردم و هم نظارت و برخورد با افراد خاطی یا غافل را تدوین کنند.

وی گفت: تلاش در زمینه اقتصاد مقاومتی از دیگر شاخص‌های نماینده اصلح است و بیش از ۶ سال است این مساله مهم توسط مقام معظم رهبری به مجلس ارایه شده است اما قوانین لازم هنوز در پیچ و خم برنامه‌های مجلس مانده است.

وی افزود: عملیاتی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هنوز در فضای سیستم اجرایی دچار آسیب‌هاست که باید بیش از پیش مورد توجه واقع شود.

۷۵۵۷*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =