۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۶
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 83447582
۰ نفر

برچسب‌ها

قایقران کرمانشاهی مدال برنز جهان را کسب کرد

کرمانشاه- ایرنا- شهلا بهروزی راد بانوی قایقران کرمانشاهی علاوه بر کسب مدال برنز رقابت های قهرمانی جهان، سهمیه رقابت های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را نیز کسب کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهروزی راد در ماده ۲۰۰ متر کلاس KL۳ با رقبای خود مسابقه داد و ابتدا در دور مقدماتی توانست با زمان ۴۷ ثانیه و ۸۲ صدم ثانیه از خط پایان عبور و به عنوان نفر دوم راهی مرحله نیمه نهایی شود.

وی همچنین در دور نیمه پایانی رکورد ۴۸ ثانیه و ۱۰ صدم ثانیه را از خود به جا گذاشت و این بار به عنوان نفر اول راهی دیدار فینال شد.

این قایقران کرمانشاهی در مرحله فینال نیز با ثبت رکورد ۴۸ ثانیه و ۹۶ صدم ثانیه توانست به عنوان سومین نفر از خط پایان عبور و مقام سوم رقابت های پاراکانو (آب های آرام معلولان) جهان را کسب کند.

بهروزی راد با کسب مدال برنز، توانست یکی از ۶ ورزشکار این ماده باشد که سهمیه رقابت های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را که تابستان سال آینده برگزار می شود را کسب کند.

مسابقات قایقرانی قهرمانی جهان در رشته ها و ماده های مختلف از ۳۰ مرداد به میزبانی مجارستان آغاز شده و تا سوم شهریور ادامه پیدا می کند.

مسعود مهدوی نیا هدایت تیم ملی پاراکانو ایران را در مسابقات قهرمانی جهان برعهده دارد.

شهلا بهروزی در مسابقات شهریور ماه سال گذشته قهرمانی جهان که در پرتغال برگزار شد با ثبت رکورد ۵۷ ثانیه در مسافت ۲۰۰ متر عنوان هشتم را کسب کرد.

وی، مهرماه سال قبل نیز در مسابقات قهرمانی آسیا در ازبکستان موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی شد.

بهروزی راد همچنین در مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو که شهریور ۹۵ برگزار شد از کسب مدال بازماند.

۷۴۵۸/۸۰۶۶