۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۶
کد خبرنگار: 1384
کد خبر: 83447570
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه پردیس:‌ منافذ فساد در سیستم بانکی باز است

تهران- ایرنا- امام جمعه پردیس‌ در استان تهران گفت: اصلاح نظام بانکی به منظور مسدود شدن منافذ فساد بانکی کشور ضرورت دارد زیرا این منافذ باز است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حسین توسلی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر پردیس ضمن تبریک هفته اظهارداشت: پس از ۴۰ سال نظام بانکی ما کارآیی لازم را ندارد و اختلاس‌های میلیاردی در سال‌های اخیر گواه این مدعاست.

وی افزود: کالاهای قاچاق از مبادی و پایگاه‌های رسمی وارد کشور می‌شود که در نتیجه این واردات بی‌رویه شاهد اختلال در امر اشتغال و رونق تولید داخلی و رشد نرخ بیکاری در داخل کشور هستیم.

امام جمعه پردیس با بیان اینکه ثروت در جامعه ما به طور عادلانه تقسیم نشده است، خاطرنشان کرد: فساد اقتصادی بسیار زیاد است و با وجود اینکه در حوزه منابع نفت، گاز و سایر محصولات پتروشیمی غنی هستیم، تعداد زیادی از مردم کشور ما در فقر و نداری به سر می‌برند و برای تامین معاش خود مشکل دارند زیرا دولت مدیر اقتصادی خوبی نیست.

وی با اشاره به حذف چهار صفر از پول ملی کشور اظهارداشت: کشورهای زیادی با حذف صفر از پول ملی اقتصاد خود را رونق بخشیده‌اند؛ ترکیه و آلمان در این حوزه موفق و آرژانتین و زیمبابوه ناموفق بوده‌اند.

امام جمعه پردیس گفت: تقویت اشتغال، اصلاح سیستم بانکی در ارائه تسهیلات، تقویت و حمایت از تولید داخلی، ارزش پول ملی ما را در مقابل ارز تقویت خواهد کرد.

توسلی با اشاره به مشکلاتی که با حذف صفر از پول ملی ایجاد خواهد شد خاطرنشان کرد: افزایش تورم و گرانی ارزاق، ایجاد مشکل در ترازهای مالی و کاهش درآمد در بخش واردات در نتیجه حذف صفر از پول ملی خواهد شد.

شهرستان پردیس به مرکزیت شهر پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

تهرام/۹۴۴۱/ ۱۰۰۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =