امام جمعه اهل سنت ایرانشهر: نماز بهترین راه برای نزدیکی به خداوند است

زاهدان- ایرنا- امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر گفت: نماز بهترین راه برای نزدیکی به خداوند و ابراز بندگی و فرصتی برای راز و نیاز با خالق یکتاست.

مولوی عبدالصمد کریم‌زایی اظهار داشت: دل‌های مومنان در هنگام برپاداشتن نماز به خداوند متعال نزدیک شده و با معبود خود راز و نیاز کرده و در مقابل آنچه که باریتعالی دستور داده سرتسلیم فرود می‌آورند.

وی افزود: خداوند انسان را در بهترین شکل خلق کرده و اشرف مخلوقات قرار داده است، پس با یاد خداوند قلب خود را باید مهیای پذیرش تعالیم اسلامی و قرآنی کرد.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر با بیان اینکه نبی مکرم اسلام (ص) انسان را سفارش به حسن خلق کرده‌اند گفت: حسن خلق و اخلاق نیکو داشتن و برخورد خوب با اطرافیان یکی از صفاتی است که در آموزه‌های دینی روی آن بسیار تأکید شده است. 

مولوی کریم‌زایی چشم‌پوشی از خطا و گناه مردم و حفظ آبروی آنها را از جمله سیره و اخلاق نبوی و آموزه‌های اسلام برشمرد و افزود: از آموزه‌های آیات و روایات می‌توان به این نتیجه رسید که لغزش‌های افراد را باید نادیده گرفت و حسن ظن به آنها را نباید با چنین لغزش‌هایی که ممکن است برای هر فرد پیش آید، به سوء‌ظن مبدل کرد.

۷۳۱۴**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =