۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۱۳
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83447545
۰ نفر

برچسب‌ها

محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

جیرفت - ایرنا - حمایت از دولتمردان و نقد منصفانه دولت از جمله محورهای سخنان ائمه جمعه شهرستان های استان کرمان است.

به گزارش ایرنا، امام جمعه جیرفت در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان باهنر و رجایی و هفته دولت به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع اعضای هیات دولت اشاره کرد و گفت: توجه به اقتصاد و فرهنگ از خواسته های اصلی معظم له از اعضای هیات دولت است. 
حجت الاسلام رضا سعادت فر تصریح کرد: واردات بی رویه کالا موجب وارد آمدن ضربه به بنیه اقتصادی تولیدکنندگان داخلی می شود لذا باید به این بخش توجه ویژه کرد زیرا اقتصاد کشور را تحت تاثیر قرار می دهد. 
وی با بیان اینکه اصلاح نکردن سیستم بانکی موجب ضربه زدن به اقتصاد و تولیدکنندگان می شود، اظهار داشت: دغدغه مقام معظم رهبری جلوگیری از کارهای سو استفاده کنندگان مالی بوده لذا ایشان در سخنرانی عید نوروز از این موضوع ابراز گلایه مندی کردند که چرا چهار سال لایحه اصلاح بانکی به مجلس ارائه نشده است.
امام جمعه جیرفت ادامه داد: این مدل نظام غلط بانکی یکی از عوامل مهم پیشرفت نکردن تولید داخل است. 
وی به ۲ مدل فکری حاکم بر جامعه اشاره و تصریح کرد: نگاه مدیریت انقلابی با ساخت پل و پالایشگاه و صرف درآمد حاصله از این طرح ها در زمینه محرومیت، نقطه مقابل مدل تفکر غربی است.
خطیب جمعه جیرفت ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند، در پالایشگاه سازی سرمایه گذاری کنیم، زیرا بانک ها در این زمینه ورود نمی کنند.
وی به فضای مجازی به عنوان دغدغه دیگر رهبر معظم انقلاب در جمع هیات دولت اشاره کرد و گفت: رهبری فرمودند فضای مجازی مسائل اصلی و فرعی را جابه جا می کند زیرا امروز دغدغه مردم شغل، مسکن و ازدواج است.
حجت الاسلام سعادت فر اظهار داشت: دشمنان به برکت خون شهدا قادر نیستند به خاک وطن ما نفوذ کنند ولی از طریق فضای مجازی دنبال فتحِ قلب های جوانان هستند. 
وی با بیان اینکه امروز بیش از دو سوم مردم از شبکه های مجازی اسرائیلی همچون واتساپ و تلگرام استفاده می کنند، افزود: همه مسئولان و مردم مراقب باشند زیرا فضای مجازی، فضایی تربیتی است.
وی منظومه فکری رهبر معظم انقلاب را مبتنی بر اسلام شناسی جامع و مبانی فقه حقوقی برشمرد و گفت: ایشان می فرمایند ثروتمند شدن جامعه به تنهایی کافی نیست بلکه باید این ثروت بین همه مردم توزیع شود.
حجت الاسلام سعادت فر افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با اعضای هیات دولت فرمودند، از نظر اسلام هدف پیشرفت اقتصادی تامین عدالت اجتماعی و از بین بردن فقر است لذا دولت نسبت به ایجاد عدالت اجتماعی اهتمام بیشتری داشته باشد.
وی اظهار داشت: بالاترین مردم باتقواترین آنها است لذا مسئولان و مردم باید توجه ویژه ای به قشر محروم داشته باشند.
امام جمعه جیرفت ضمن تبریک روز پزشک، یاد و خاطره پزشکان هشت سال دفاع مقدس را گرامی داشت.
۷۴۵۰/۷۴۲۹

نقد منصفانه را موجب پیشرفت کار دولت می دانیم

امام جمعه سیرجان در خطبه های نماز جمعه گفت: هفته دولت یادآور خدمات دولت ها و مسئولان نظام است و مردم نیز در کنار دولت هستند تا با اتحاد و همبستگی به پیشرفت و اقتدار بیشتر برسیم و ما ضمن حمایت از دولتمردان نقد منصفانه را کمک به دولت و پیشرفت کار مسئولان می دانیم.

حجت الاسلام سید محمود حسینی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس جمهوری و هیئت دولت افزود: رهبری نظام در این دیدار دوران مسئولیت را لطف خداوند دانستند و قدردانی از این لطف را ضروی عنوان کردند و خواستار اقتصاد دانش بنیان، اولویت بندی امور و توجه به اقتصاد و فرهنگ و اقدام در تولید داخل و رونق تولید و جلوگیری از ول انگاری فرهنگی شدند که همه باید برای موفقیت و پیشرفت نظام اسلامی رهنمودهای معظم له را عملی کنیم و با اتحاد و همبستگی به اقتدار و عزت ملت و کشورمان استمرار بخشیم.

وی با اشاره به اینکه حکومت اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی (عج) قرار خواهد گرفت گفت: برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی که زمینه طلوع حکومت امام زمان (عج) خواهد بود دولتمردان باید دارای ویژگی هایی همچون مدیریت جهادی، اقدام عملی به شعارهای اسلامی، پاکدستی و ساده زیستی، نظارت بر مجموعه تحت مدیریت، رعایت حفظ حقوق بیت المال و جلوگیری از حیف و میل بیت المال، تعهد برنامه اجرایی در تحقق اقتصاد مقاومتی و جلوگیری از خام فروشی نفت و معادن و همچنین توجه و اقدام جدی در رفع مشکلات مردم داشته باشند.

امام جمعه سیرجان با قدردانی از مردم و مسئولان به دلیل برگزاری مراسم ایام دهه ولایت به مناسبت های مختلف این هفته نیز پرداخت و اول شهریور روز پزشک را نیز تبریک گفت.

وی قشر پزشک را همراه مردم و در کنار دولت و مسئولان در رفع مشکلات جامعه عنوان کرد و سپس به ۲۵ ذیحجه روز خانواده اشاره کرد و نهاد خانواده را موثرترین بخش زندگی اجتماعی در رسیدن به جامعه ای سالم دانست.

حجت الاسلام حسینی پیشرفت های دولت سوریه در سرکوب تروریست ها و پیروزی در شهر شیخون را یک پیروزی تعیین کننده و یک پیروزی بزرگ برای جبهه مقاومت اعلام کرد و پیشرفت های مردم یمن در رسیدن به پیروزی، سقوط پهباد آمریکایی، ترس صعودی ها و عقب راندن ۹۰ هزار نیروی سعودی از مرزها را نقطه عطفی برای رسیدن به پیروزی نهایی و شکست جبهه آمریکایی و صهیونیستی در منطقه دانست.

۳۰۲۹/َ۷۴۳۵

برچسب‌ها