مسئولان برای رفع مشکلات مردم جدی تر باشند

سنندج - ایرنا - امام جمعه موقت سنندج از خدمات دولت در بخش های مختلف تقدیر کرد و گفت: انتظار است مسئولان برای رفع مشکلات مردم از جمله گرانی و تورم بهتر عمل کرده و در این راستا گام‌های جدی‌تری بردارند.

ماموستا معروف خالدی در خطبه های این هفته نماز جمعه سنندج ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور) به دولتمردان و مردم اظهار داشت: دولت و مدیران بخش های مختلف خدمات و فعالیت های ارزنده ای داشته اند اما انتطار است این فعالیت ها گسترده تر باشد تا بار مشکلات اقتصادی از روی دوش مردم برداشته شود.
وی اضافه کرد: انتظار داریم مدیران دستگاه ها برای خدمتگزاری به مردم شب و روز نشناسند و به صورت جهادی برای رفع مشکلات اقتصادی و برطرف کردن دغدغه های ملت گام های اساسی بردارند.
امام جمعه موقت سنندج یادآور شد: مردم نیز باید با حفظ انسجام و تعامل با دولت و دستگاه های مختلف، برای گذر از مشکلات و فشارهای اقتصادی موجود تلاش کنند و فریب توطئه ها و دروغ های رسانه های دشمنان را نخورند.
ماموستا خالدی در بخش دیگری از خطبه ها به جریان مباهله پیامبر(ص) با کفار اشاره کرد و افزود: کسانی که با دین اسلام و پیامبر(ص) و اهل بیت ایشان راه مبارزه را در پیش گیرند قطعا با شکست مواجه خواهند شد.
وی به جایگاه ابرار و نیکان در نزد خداوند در روز قیامت اشاره داشت و تاکید کرد: اگر می خواهیم از نعمات الهی و بهشت برین بهره مند شویم باید در ردیف انسان های نیک قرار گیریم و دل خود را به نور ایمان نورانی کنیم چرا که یکی از صفات ابرار، وفاداری به عهد و پیمان با خداوند و بندگان است.
به مناسبت انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ و شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهید محمد علی رجایی، رئیس جمهور و محمد جواد باهنر، نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های آینده دولت، از دوم تا هشتم شهریور به هفته دولت نامگذاری شده است.
مسجد جامع سنندج که به مسجد دارالاحسان نیز شناخته می شود، یکی از بناهای مذهبی مهم دوره قاجاریه در این شهر است که بر اساس کتیبه‌ های موجود در سال ۱۲۲۷ هجری قمری توسط امان الله خان اردلان والی کردستان ساخته شده است.  
این مسجد که در ضلع شمالی خیابان امام سنندج و در بافت قدیم شهر قرار دارد، از لحاظ زیبایی و استحکام، کاشی کاری و خطوطی که بر سنگ های مرمر مشاهده می شود بسیار جالب و قابل توجه است.
۷۳۵۵/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =