۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۶
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 83447532
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه شیراز: خدمات دولتمردان را نباید ضایع کرد

شیراز- ایرنا- نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، با اشاره به در پیش بودن هفته دولت گفت: هیچگاه نباید کار خوب و خدمتی که دولتمردان و مسئولان انجام می‌دهند را ناسپاسی و ضایع کنیم چرا که باعث می شود کسی که کار خوب کرده از کرده خود پشیمان شود.

آیت الله لطف الله دژکام در خطبه های نماز جمعه شیراز افزود: باید اقدامات و کارهایی را که برای توسعه کشور انجام شده قدردان بود اما خدمتگزاران نظام باید به مسائل محوری همچون تحقق اقتصاد مقاومتی و مقابله با رانت خواری و فساد توجه ویژه داشته باشند.

وی با اشاره به دیدار اخیر هیات دولت با رهبر معظم انقلاب ادامه داد: یکی از موارد مورد تاکید رهبری در این دیدار تحقق اقتصاد مقاومتی بود چرا که آخرین ابزار دشمن علیه ما تحریم است که باید آنقدر قدرتمند شویم که اقتصاد ما زود تحت تاثیر فشارها و تحریم ها قرار نگیرد.

رانت و فساد، مردم را خسته کرده است

نماینده ولی فقیه در فارس ادامه داد: مساله دوم بحث مقابله با رانت خواری و فساد اداری و اقتصادی است که وجود این مساله مردم را خسته کرده است.

امام جمعه شیراز افزود: مدت‌هاست که در مورد وجود فساد در نظام اداری در کشور مباحثی مطرح می‌شود و تذکرهایی داده می‌شود اما حرکت ما در مسیر مبارزه با این فساد چندان قوی نبوده و باید با جدیت بیشتری جلو فساد گرفته شود.

آیت الله دژکام گفت: البته ما معتقد به وجود فساد سیستمی نیستیم اما باید تلاش شود و قبل از قوه قضائیه خود دولت با استفاده از ظرفیت هایی که دارد جلو آن را بگیرد.

او بیان کرد: رهبر معظم انقلاب نیز اصلاح این مساله را از دولت خواسته‌اند و دستگاه قضایی هم که اخیرا کارهایی شروع کرده باید به کمک دولت بیاید.

وی ادامه داد: البته همانگونه که رهبر معظم انقلاب تاکید کرده‌اند باید ابتدا به سراغ دانه درشت‌ها بروند و کسانی که با استفاده از قدرتشان حق دیگران را ضایع می کنند باید شناسایی و مجازات شوند و در این راه قطعا مردم نیز از مسئولان حمایت خواهند کرد.

انقلابی بودن یعنی مطیع امر رهبری بودن

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، معنای انقلابی بودن را مطیع محض فرمان رهبری بودن دانست و افزود: امروز مردم، دولت، همه قوا و ارکان نظام در قبال رهبری اینگونه رفتار می کنیم که ما به اسلام و انقلاب اسلامی ایمان آورده ایم و آنچه نظر شماست را ما مطیع هستیم و قطعا اگر این مساله که در جامعه مستقر است را تقویت کنیم از  طرف دشمن به ما لطمه ای وارد نخواهد شد.

وی ادامه داد: باید در بحث مبارزه با دشمن مطیع امر و فرمان رهبری باشیم چرا که روش مبارزه با دشمن را ولی امر انتخاب می کند.

امام جمعه شیراز همچنین از مجموعه صنایع دفاعی کشور به دلیل ساخت سامانه موشکی باور ۳۷۳ قدردانی کرد.

۶۱۲۲ /۱۸۷۶ 

برچسب‌ها