استاندار خراسان‌شمالی: مردم، تاوان کم کاری مدیران را پس می‌دهند

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان‌شمالی برخی از مدیران را سوهان روح خود عنوان کرد و گفت: مردم بیش از همه، تاوان کم‌کاری مدیران را پس می‌دهند اما من بیش از مردم از این کم‌کاری‌ها رنج می‌برم.

به گزارش ایرنا، محمدعلی شجاعی روز جمعه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: شبانه روز با مدیران سر و کار دارم و بیش از مردم، با کم کاری مدیران روبه رو می شوم و این مسئولان کم کار سوهان روحم شده اند.

وی گفت: بعضا، سردفتر برخی مدیران شده ام و کارها را به مدیران یادآوری می کنم و این مرا خسته می کند.

وی با اشاره به اینکه کم کاری های مدیران یکی از عوامل کندی رسیدن به توسعه است افزود: البته ترمز توسعه استان، تنها مدیران نیستند بلکه برخی افراد ضدتوسعه هم در این زمینه نقش دارند.

شجاعی در بخش دیگر سخنان خود در باره پیگیری ها برای اجرایی شدن فاز دوم پتروشیمی خراسان گفت: پیگیری ها در این باره انجام می شود و در آخرین نشست ها مقرر شده است طرح نهایی برای توسعه پتروشیمی تا یک هفته آینده، نهایی شود.

وی تصریح کرد: رویکرد این است در طرح توسعه پتروشیمی، از تجهیزات خارجی کمتر استفاده شود و مقرر است طرح و نوع محصول، تا هفته آینده نهایی شود.

استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: همه اشخاص به نوعی در توسعه و یا کند شدن آن نقش دارند و در توسعه همه جانبه تاثیرگذار هستند.

وی با بیان اینکه باید موانع از مسیرهای توسعه استان برداشته شود افزود: رسانه ها در رفع موانع توسعه و جلوگیری از تاثیرگذاری افراد ضد توسعه، می توانند اثرگذار باشند.

شجاعی گفت: ۱۵ سال از تاسیس خراسان شمالی گذشته است، در آن سال ها افرادی دلسوز با هم افزایی برای توسعه این منطقه تلاش کرند و تاسیس استان محقق شد اما با گذشت این مدت، هنوز عده ای از آن فضا خارج نشده اند و این سم مهلک برای توسعه استان است.

استاندار خراسان شمالی افزود: عده ای با داشتن نگاه استانی به توسعه، غریبه هستند و و تنها رویکرد شهرستانی دارند و از جمع کوچک بیرون نیامده اند و این مانع رسیدن به اهداف توسعه می شود.

وی با اشاره به ضعیف بودن زیرساخت های استان گفت: در سال هایی که می شد برای ایجاد زیرساخت ها اقدام کرد اما متاسفانه این مهم اتفاق رخ نداد، زیرساخت های خراسان شمالی نه تنها نسبت به استان های برخوردار بلکه نسبت به استان های همتراز هم عقب مانده است و دغدغه های ما در این زمینه از سایر استان ها بیشتر است.

وی با بیان اینکه نداشتن آنچه مردم سایر استان ها دارند و مردم ما می توانند داشته باشند و از آن محروم هستند، ظلم به مردم است اظهار داشت: تلاش کرده ایم تا با دعوت از مسئولان ارشد کشوری و حضور این مقامات، برای رفع نداشته های استان اقدام شود.

شجاعی تصریح کرد: با این آمد و شدهای مسئولان کشوری به استان، نام خراسان شمالی در اذهان تصمیم گیران شناخته تر شده است و این در حالی است که پیش از این، تصمیم گیران ذهنیت و آشنایی از نداشته های خراسان شمالی نداشته اند.

وی خاطرنشان کرد: این پیگیری ها سبب شد تا آقای دکتر نوبخت در مکاتبه ها برای درخواست های ما جمله " احقاق حق شود" را درج کند.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه حاشیه نشینی در شهر بجنورد زیاد است و یک سوم جمعیت مرکز استان در مناطق حاشیه ای سکونت دارند، حاشیه نشینی را محصول کوتاهی در خدمات رسانی به روستاها عنوان کرد و گفت: نبود شرایط مناسب در روستاها سبب شده تا روستایی برای رهایی از معضل کمبود درآمد و نبود اشتغال به زندگی در وضعیت بدتر از روستا تن دهد.

استاندار خراسان شمالی افزود: اگر شرایط در روستاها اندکی مناسب باشد، روستایی هرگز تمایل به خارج شدن از روستا و تن دادن به معضل حاشیه نشینی در شهرها ندارد.

وی درباره تخلف مدیران در جابه‌جایی اعتبارات گفت: در صورتی که تخلف مدیر محرز شود، حمایتی نمی شود و حتی تماس تلفنی هم با مراجع قضایی نخواهم داشت.

استاندار خراسان شمالی درباره کاهش میزان صادرات استان گفت: در این زمینه باید آسیب شناسی شود البته مشکل مهم صادرکنندگان، بازگرداندن پول است و در این استان، نبود صرافی مبادله پول را مشکل کرده است.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است.

۷۱۸۵/ ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =