۱۰۰ طرح عمرانی و آموزشی در شهرستان سنندج به بهره برداری می‌رسد

سنندج - ایرنا - فرماندار سنندج گفت: به مناسبت هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور ماه جاری) ۱۰۰ پروژه در بخش های مختلف عمرانی و آموزشی با ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار در این شهرستان کلنگ زنی و یا افتتاح می‌شود.

محمدابراهیم زارعی در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه سنندج به مناسبت آغاز هفته دولت اظهار داشت: این پروژه ها در حوزه های عمران شهری و روستایی، برق رسانی و آب و فاصلاب شهری است که قرار است در هفته دولت به بهره برداری برسند.
وی با اشاره به اینکه تصفیه خانه فاضلاب روستای سراب قامیش نیز در این ایام کلنگ زنی می شود، افزود: بهره برداری از مدرسه ۱۵ کلاسه روستای آساوله و مدرسه ننله از جمله برنامه های هفته دولت در شهرستان سنندج است.

محمدابراهیم زارعی فرماندار سنندج

فرماندار سنندج یادآور شد: امسال ۲۶۰ میلیارد ریال اعتبار به شهرداری سنندج کمک شده ضمن اینکه ساخت جاده چهار بانده گردنه صلوات آباد، اتصال بلوار کردستان به بلوار ساحلی و جاده حسن آباد نیز به زودی و در صورت تامین اعتبار تکمیل و به بهره برداری می رسد.
زارعی به شرایط سخت اقتصادی در کشور اشاره کرد و اضافه کرد: اکنون با فشار و جنگ اقتصادی تمام عیار مواجه هستیم و آمریکا می خواهد با ایجاد این فشارها مردم ایران را به ستوه آورد اما مردم در مقابل زیاده خواهی های آمریکا کوتاه نمی آیند.
وی با بیان اینکه مردم در شرایط سختی زندگی می کنند، گفت: شرایط کشور عادی نیست و دولت در موقعیتی بحرانی و سخت اقتصادی در حال اداره کشور است، بنابراین می طلبد مردم صبور باشند و دولت را همراهی کنند.
فرماندار سنندج عبور از بحران کنونی را نیازمند وحدت و ایجاد امید در جامعه دانست و افزود: عملکرد برخی رسانه ها در ناامید کردن مردم کار نادرستی است چرا که ما باید مردم را امیدوار و در عین حال انتقادپذیر باشیم.
به مناسبت انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ و شهادت دو یار دیرین امام (ره) و انقلاب و دو اسوه علم و تقوا، شهید محمد علی رجایی، رئیس جمهور و محمد جواد باهنر، نخست وزیر که نمونه ای از دولتمردان مردمی بودند و نیز به منظور آشنایی مردم با فعالیت ها و بیان اهداف و برنامه های آینده دولت، از دوم تا هشتم شهریور به هفته دولت نامگذاری شده است.
۷۳۵۵/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =