۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۴
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 83447443
۰ نفر

برچسب‌ها

  ۹ کارگاه تخصصی هنرهای تجسمی در ایلام برپا شد

ایلام -ایرنا- معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام اظهار داشت: ۹ کارگاه تخصصی روز جمعه در جریان برگزاری بیست و ششمین جشنواره ملی هنرهای تجسمی جوانان ایران در ایلام برگزار شد.

عبدالحسین رحمتی روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: این کارگاه ها با حضور استادان برجسته و طراز اول هنرهای تجسمی کشور در رشته های ارتباط تصویری(پوستر)، تصویر سازی، خوشنویسی، طراحی، عکاسی، مجسمه سازی، کاریکاتور، نقاشی و نگارگری برپا شدند.

از جمله شخصیت های معروف و اساتید شرکت کننده در این جشنواره را صداقت جباری، جمال رحمتی، بهرام عظیمی، شمس الدین مرادی، کیومرث صادقیان، مهدی علایی نژاد، رضا عابدینی، فرهاد فزونی، احسان عبداللهی، حسین غلامی، جمال عرب زاده، داریوش حسینی، کیارنگ علایی، اسماعیل عباسی، کامبیز صبری، مهدی مقیم نژاد،بهرام عظیمی، علی ذاکری،خسرو خسروی، صدیقه احمدی، احمد نادعلیان، جلیل جوکار و غیره عنوان کرد که به عنوان داور و اساتید کارگاه های جنبی این جشنواره حضور دارند.

وی اظهار کرد: این جشنواره به منظور گسترش و پیشبرد سطح هنری هنرمندان جوان و ارتقا توان تخصصی آنها و با هدف شناسایی و معرفی جوانان هنرمند کشور با حضور استادان برجسته دانشگاه و هنرمندان برگزیده تجسمی از ۳۰ مرداد تا سوم شهریورماه در این استان در حال برگزاری است.

وی با ذکر اینکه بیش از ۱۰۰ هنرمند جوان کشور در این جشنواره حضور دارند، ادامه داد: برای اجرای این برنامه جوانان هنرمند برتر استان ها انتخاب و با حضور در کارگاه های این جشنواره به خلق و تولید آثار هنری در کارگاه های آموزشی زیر نظر اساتید شرکت کننده پرداخته و در نهایت اثر آنها انتخاب می شود.

رحمتی با بیان اینکه فلسفه ی وجودی جشنواره ملی هنرهای تجسمی پیداکردن استعدادهای جوان است اظهار کرد: در این جشنواره اساتید باسابقه دانشگاه و هنرمندان سرشناس حوزه هنرهای تجسمی شرکت دارند.

به گزارش ایرنا، عنوان جشنواره بیست و ششم هنرهای تجسمی کشور به میزبانی استان ایلام نرسیده به درخت، دو قدم مانده به گل نامگذاری شده است.

این جشنواره هم اینک در محل دانشگاه ایلام در حال برگزاری است.

۷۱۷۱/6119

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =