باغدار نیکوکار باشتی سه اصله درخت به کمیته امداد امام خمینی (ره) اهدا کرد

گچساران - ایرنا -رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) باشت گفت: سرهنگ پاسدار نصرالله عطایی باغدار نیکوکار این شهرستان سه اصله درخت در قالب طرح شجره طیبه برای کمک به امور نیازمندان به این نهاد اهدا کرد.

به گزارش ایرنا، سید عبدالحمید ولی پور  روز جمعه در آئین اهدای این درختان که با حضور خیران و باغداران باشتی برگزار شد ضمن قدردانی از اقدام پسندیده اهداکننده این درختان افزود: طرح شجره طیبه که از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) اجرا می شود راهکار خوبی برای کمک به نیازمندان است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) باشت در تشریح چگونگی اجرای طرح شجره طیبه تصریح کرد: براساس این طرح باغداران خیر یک یا چند اصله درخت خود را به‌ عنوان زکات مستحبی به نیت کمک به نیازمندان در اختیار کمیته امداد قرار می‌دهند.

ولی پور  ادامه داد: درختانی که مشمول طرح شجره طیبه شناسنامه دار می شوند به گونه ای  که بر روی این درختان پلاک نصب و درآمد حاصل از آنان به سه روش بین نیازمندان توزیع می‌شود.

وی عنوان کرد: محصولات این درختان یا توسط باغدار بین نیازمندان توزیع و یا به کمیته امداد تحویل داده می‌شود تا به دست نیازمندان واقعی برسد و یا به‌ صورت پرداخت وجه نقد معادل ارزش  ریالی محصول از طرف باغدار به نیازمندان اهدا می شود.

۲ هزار و۱۰۰ خانوار نیازمند زیر پوشش امداد امام خمینی (ره) شهرستان ۲۲ هزار نفری باشت قرار دارد.

۸۱۴۳/۶۱۱۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =