۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۹
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83447253
۰ نفر

برچسب‌ها

مجموعه ورزشی ۶ هزار متری درنیروگاه قم ساخته می‌شود

قم-ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان قم گفت: برای احداث یک مجموعه ورزشی به مساحت بیش از ۶ هزار متر مربع در منطقه نیروگاه این استان پیش بینی های لازم صورت گرفته است.

رسول منعم پنجشنبه شب دردیدار مسئولان قم با اهالی منطقه نیروگاه در بقعه امامزاده سید معصوم(ع) افزود: در حال حاضر تملک این زمین برای احداث مجموعه ورزشی در مراحل پایانی خود قرار دارد و بزودی عملیات عمرانی آن آغاز خواهد شد.
وی اضافه کرد: در بودجه سال آینده اداره کل ورزش و جوانان اعتبارات ویژه ای برای پیشبرد عملیات عمرانی این منطقه پیش بینی می‌شود
منعم ادامه داد: همچنین با رایزنی های صورت گرفته با نمایندگان استان قم در مجلس شورای اسلامی نیز تلاش می شود از اعتبارات و منابع ملی برای احداث این مجموعه ورزشی استفاده گردد.
وی با اشاره به وضعیت سرانه های ورزشی منطقه نیروگاه قم گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته در سالهای گذشته، چندین مجموعه و سوله ورزشی در مناطق ۲ و ۶ شهر قم به بهره برداری رسیده است.
وی گفت: با این وجود اما هنوز منطقه از نظر سرانه های ورزشی دچار ضعف بوده و باید برای بهبود سرانه های ورزشی در آن  برنامه ریزی مدونی صورت گیرد.
مدیرکل ورزش و جوانان قم خاطرنشان کرد: اگر متولیان مجموعه های ورزشی خصوصی در برنامه های توسعه ای، طرح های توجیهی مطلوبی ارائه دهند از تسهیلات در نظر گرفته شده بهره مند خواهند شد.
منعم اظهار داشت: با تعامل مطلوبی که بین شهرداری قم و اداره کل ورزش و جوانان در جریان است، روند افزایش سرانه های ورزشی در مناطق مختلف استان در روند مطلوب تری دنبال می‌شود
وی همچنین خاطرنشان کرد: ورزشکاران منطقه نیروگاه همواره در مسابقات ملی و بین المللی افتخارات ارزشمندی برای استان و کشور کسب کرده اند.
وی در ادامه گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته تلاش می شود به صورت ماهانه برخی از همایش های پیاده روی و کوهنوردی استان در منطقه ۲ قم اجرا شود.
منعم در بخش پایانی سخنان خود بیان کرد: ارائه تسهیلات اشتغال به سمن های استان از رویکردهای اداره کل ورزش بوده و روند پرداخت تسهیلات به متقاضیان به زودی آغاز خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان قم اضافه کرد: سال گذشته یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات اشتغال به سمن های استان پرداخت شد.
۲۰۰ پروژه شهری با اعتبار ۴هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال همزمان با هفته دولت در منطقه ۲ و ۶ قم به بهره برداری خواهد رسید.

این دیدار با حضور استاندار قم در سلسله برنامه های ارتباط مستقیم و بی واسطه مسئولان با مردم انجام شد.

نیروگاه متراکم ترین و پرجمعیت ترین منطقه قم بیش از ۴۵۰ هزار تن جمعیت دارد و در غرب قم واقع شده است؛ بیشتر نقاط این منطقه قدمتی بیش از ۵۰ سال ندارد و مهاجران از قومیت ‌های مختلف را در خود جای داده است. 

۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =