۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۳
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83447252
۰ نفر

برچسب‌ها

توزیع عادلانه امکانات درمناطق مختلف قم اولویت مسئولان است

قم-ایرنا- استاندار قم گفت: توزیع عادلانه امکانات و سرانه های اجتماعی رویکرد اصلی استانداری بوده و در این راستا نباید اجازه داده شود که منطقه ای بسیار برخوردار و منطقه ای محروم باقی بماند.

بهرام سرمست پنجشنبه شب در دیدار مردمی با اهالی منطقه نیروگاه قم در بقعه امامزاده سید معصوم(ع) افزود: استاندار در حکم پدر یک استان بوده که باید در تصمیم گیری ها به صورت عادلانه بین تمام مناطق و اقشار عمل کند.
وی اظهار داشت: نیروگاه یکی از مناطق محروم شهر قم است که باید برای زدودن چهره محرومیت از این منطقه همت ویژه تری به کار گرفته شود.
وی خاطرنشان کرد: دیدار مستقیم و بی واسطه مسئولان با مردم یکی از توفیقات و افتخارات انقلاب اسلامی است که باید ادامه داشته باشد.
سرمست گفت: حل تمام مشکلات منطقه نیروگاه در یک بازده زمانی کوتاه ممکن نیست اما باید برای کاهش مشکلات و معضلات برنامه ریزی های دقیق تری صورت گیرد.
وی ادامه داد: مشکلات و کمبود زیرساخت های مردم نیروگاه در طول سال های متمادی به وجود آمده است.
سرمست گفت: شهرداری مناطق ۶ و ۲ باید در حل مشکلات اهالی و ساکنان این مناطق برنامه ریزی دقیق انجام دهند.
وی همچنین افزود: برخی از بوستان های مناطق ۲ و ۶ از نظر مباحث امنیتی دچار مشکل هستند که باید نیروی انتظامی نسبت به تامین امنیت و مطالبات مردم اقدامات لازم را انجام دهد.
وی تاکید کرد: منطقه نیروگاه از نظر سرانه های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی از سایر مناطق استان محروم تر بوده که علت آن عدم توزیع عادلانه سرانه ها در سال های گذشته است.
سرمست با اشاره به مشکل سکونتگاه های غیررسمی گفت: مسئولان استان باید برای جابه جایی و انتقال ساکنان سکونتگاه های غیررسمی به اراضی ۳۲ هکتاری شهرک پردیسان برنامه ریزی کنند.
وی افزود: احداث بازارچه های صنایع دستی در بازار روزهای منطقه نیز یکی از دغدغه های مردم این منطقه است که باید دستگاه های مسئول نسبت به تامین زیرساخت های لازم اقدام کنند.
استاندار قم اضافه کرد: مسئولان در وعده هایی که به مردم می دهند صادقانه رفتار کرده و از قول هایی که امکان عملیاتی شدن ندارند، خوداری کنند.
در این دیدار مردمی ۲۵ مورد از مهمترین درخواست های ساکنان مناطق ۲ و ۶ شهر قم در رابطه کمبود برخی زیرساخت ها و تکمیل طرح های نیمه کاره، بهبود روکش آسفالت معابر و افزایش سرانه های ورزشی، فرهنگی و اجتماعی با استاندار قم در میان گذاشته شد.
دستور استاندار قم بر جمع آوری تمام تشریفات برای ارتباط مستقیم و بی واسطه مردم با مسئولان و همچنین حضور بیشتر شهروندان در داخل مسجد از جلوه های زیبای این دیدار مردمی بود.

نیروگاه متراکم ترین و پرجمعیت ترین منطقه قم بیش از 450 هزار تن جمعیت دارد و در غرب قم واقع شده است؛ بیشتر نقاط این منطقه قدمتی بیش از 50 سال ندارد و مهاجران از قومیت ‌های مختلف را در خود جای داده است. 

۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =