۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۶
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83447251
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح جامع توسعه بقعه امامزاده سید معصوم(ع) قم تدوین شد

قم-ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه قم از تدوین طرح جامع توسعه بقعه امامزاده سید معصوم(ع) قم خبر داد و گفت: این بقعه باوجوداینکه در یک منطقه کم برخوردار قرارگرفته اما با حمایت‌های مردمی دارای پویایی خاصی است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس اسکندری پنجشنبه‌شب در دیدار مردمی استاندار قم با اهالی منطقه نیروگاه افزود: در طرح جامع توسعه بقعه امامزاده سید معصوم(ع) بازارچه‌ای برای ایجاد اشتغال ساکنان این منطقه و همچنین کسب درآمد پایدار برای این بقعه مبارک پیش‌بینی‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در طرح توسعه این بقعه ، احداث چند مجموعه فرهنگی و ورزشی نیز در نظر گرفته‌شده است.

وی گفت: توسعه مراکز و مجموعه‌های ورزشی و فرهنگی در این اطراف بقعه امامزاده سید معصوم سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش روحیه نشاط و امید خواهد شد.

اسکندری بیان کرد: برای بهسازی و نوسازی بقعه این امامزاده در سال‌های گذشته ۷۱۰ میلیون تومان از اعتبارات دولتی و ۳۰۰ میلیون تومان نیز از درآمدها و کمک‌های مردمی هزینه شده است.

وی گفت: شور و اشتیاق مردم این منطقه نسبت به مسائل دینی و مذهبی بسیار زیاد بوده و این مساله نیاز به اجرای طرح‌های توسعه‌ای این بقعه را ضروری کرده است.

شهردار منطقه ۲ قم نیز گفت: ۴۵۰ هزار تن از جمعیت استان در مناطق ۲ و ۶ ساکن هستند که نشان از تراکم بسیار بالای جمعیت در این ۲ منطقه است.

رضا رحیمی با اشاره به مشکلات سکونتگاه‌های غیررسمی منطقه ۲ قم افزود: برای ساماندهی محلات هدف برنامه‌ریزی‌های ویژه‌ای در مجموعه مدیریت استان صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: افزایش سرانه‌های ورزشی و ایجاد بوستان‌های محله‌ای در محور کمربندی امام علی(ع) از برنامه‌های شهرداری منطقه ۲ برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی است.

وی گفت: افزایش امنیت بوستان‌های منطقه ۲ یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردم است.

استاندار قم در سلسله برنامه‌های مستقیم و بی‌واسطه با مردم، با اهالی منطقه نیروگاه دیدار کرد و از نزدیک در جریان مطالبات آن‌ها قرار گرفت.

نیروگاه متراکم‌ترین و پرجمعیت‌ترین منطقه قم بیش از ۴۵۰ هزار تن جمعیت دارد و در غرب قم واقع‌شده است؛ بیشتر نقاط این منطقه قدمتی بیش از ۵۰ سال ندارد و مهاجران از قومیت‌های مختلف را در خود جای‌داده است. 

۷۴۰۳ / ۱۱۷۵/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =