۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۹
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83447243
۱ نفر
اجرای طرح راه بخشنده در قم شتاب گرفت

قم - ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اقم گفت: در قالب اجرای ده ها پروژه امانی شامل تعریض مسیر، ترانشه برداری، اصلاح ورفع افتادگی شانه، اجرای شیب شیروانی، نصب وتعمیرات گاردریل، نصب و تعمیر علائم، اجرای طرح راه بخشنده در سطح راه های استان شتاب گرفته‌ است‌.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای قم ،معاون راهداری این اداره کل در گفت وگویی در تبیین واژه راه بخشنده اظهار داشت: این اصطلاح به قابلیت هایی ساختاری راه اطلاق می شود که در صورت بروز خطای انسانی حین رانندگی، از حادثه و یا شدت خسارات وارده جلوگیری به عمل آورد . 
اکبر سلیمیان افزود : ارتقاء سطح ایمنی و تسهیل ترافیک سفرهای برونشهری، هدف اجرای این طرح در سطح محورهای جاده ای استان قم است.
 وی افزود: به عبارتی دیگر در صورت احتمال بروز هرگونه اشتباه توسط راننده که امکان وقوع حادثه ای ناگوار را درپی دارد، قابلیت های فنی طرح مذکور شامل شیب شیروانی مناسب، حریم مسطح و فاقد مانع، شانه مناسب و فاقد افتادگی از وقوع و یا شدت حادثه جلوگیری نماید.
معاون راهداری قم با یادآوری این مهم که بیشترین حجم نصب و تعمیرات گاردریل به صورت امانی در سطح کشور در مقایسه با طول راه ها، در استان قم اجرامی شود، اظهار داشت: از مهمترین دست آوردهای اجرای صحیح و کامل طرح راه بخشنده، حذف انبوهی از گاردریل ها ونیوجرسی ها یی می باشد که در حاشیه و حرایم جاده ای نصب شده اند.
سلیمیان افزود: به عبارتی، در منتهی الیه شانه راه هایی که به دلیل اختلاف سطح  با حریم مربوطه ازگاردریل و یا نیوجرسی جهت ایمن سازی آن استفاده شده، با اجرای شیب شیروانی و تسطیح حریم می توان نسبت به حذف گاردریل و دیگر حفاظهای جاده ای اقدام نمود 
وی با اشاره اینکه که نقش طرح راه بخشنده درکاهش حوادث جاده ای چشمگیر می باشد یادآور شد: درصورت تامین منابع اعتباری مورد نیاز و تجهیز ناوگان راهداری به ادوات و ماشین آلات موضوعه ، با توجه به قابلیتهای مهارتی و تجربه پرسنل راهدار این اداره کل، می توان شاهد ارائه خدمات شایسته ای دراین زمینه باشیم.
استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آن ها می توان به آزاد راه قم – تهران به طول ۱۳۰ کیلومتر، جاده قدیم قم – تهران، بزرگراه قم – ساوه به طول ۸۷ کیلومتر، جاده قدیم قم - کاشان، آزاد راه قم – کاشان به طول ۱۰۴ کیلومتر، آزاد راه قم - گرمسار به طول ۱۷۳ کیلومتر و بزرگراه قم - سلفچگان - اراک به طول ۱۳۶ کیلومتر اشاره کرد. 
۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =