۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۰
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83447239
۰ نفر

برچسب‌ها

اثر تحریم‌های دشمن هرروز کمتر از قبل می‌شود

قم - ایرنا - رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اوضاع کشور رو به بهبودی است و اثر تحریم‌های ظالمانه دشمن هرروز کمرنگ‌تر و بی‌خاصیت‌تر از قبل می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی ذوالنوری پنجشنبه‌شب در هفدهمین یادواره شهدای بلوار آیت‌الله بهاءالدینی (ره) قم در بوستان شهید محلاتی این شهر اظهار داشت: دولت و مجلس نیز بودجه سال ۹۹ را طوری تدوین می‌کنند که در صورت عدم فروش نفت درآمدهای کشور تامین شده و مردم دچار مشکل نشوند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی با وحدت و انسجام، ولایتمداری و تکیه‌بر ارزش‌ها و مدیریت جهادی از همه مسیرهای سخت عبور می‌کند.

وی با اشاره به سی و یکم مردادماه روز ملی صنعت دفاعی و رونمایی از سامانه پدافندی باور اس ۳۷۳ افزود: متخصصان نظامی کشور بدون مهندسی معکوس موفق به ساخت سامانه‌ای شدند که به‌مراتب از اس ۳۰۰ روسیه پیشرفته‌تر است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بازماندگان شهیدان مرزهای دانش را درنوردیدند و همه ما نیاز به این روحیه داریم، پیشرفت‌های کشور در زمینه ساخت موشک و علوم مختلف و هسته‌ای را از ثمرات انقلاب اسلامی دانست.

ذوالنوری با اشاره به توان بالای موشکی کشور گفت: امروز جنگنده های اف ۳۵ دشمن که از پیشرفته ترین هواپیماهای نظامی محسوب می‌شوند، در صورت ورود به آسمان کشور به‌سرعت منهدم خواهند شد.

وی گفت: مسیری که ایران نسبت به‌پیش از انقلاب طی کرده دنیا را متحیر نموده ولی راهی که در طراز آرمان‌های انقلاب باید طی کنیم راهی طولانی و بلند است که گام‌هایی باهمت بلند، روحیه ولایتمداری، فرهنگ بسیجی و مدیریت جهادی را می‌طلبد. 

وی همچنین با اشاره به هجمه‌های فرهنگی دشمن علیه انقلاب و ارزش‌های اسلامی گفت: شکل میدان جنگ و نبرد با دشمن تغییر کرده ولی بحمدالله تنور جبهه مقاومت، شهادت‌طلبی و ولایت مداری سرد نشده است.

وی ابراز داشت: حاکمان اسلامی در برابر فرهنگ مردم وظیفه دارند و نمی‌توانند نسبت به سقوط اخلاقی و فرهنگی جامعه بی‌تفاوت باشند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیر تحول قوه قضاییه گفت: حضور مدیریت جوان و انقلابی در راس این قوه، بارقه‌های امیدی ایجاد کرده، چراکه رئیس جدید قوه قضاییه با فساد مبارزه می‌کند و این نوع مدیریت برای کشور لازم است.

ذوالنوری همچنین جایگاه والای شهید را مورداشاره قرار داد و گفت: همه ما باید راه پرافتخار شهدا را ادامه دهیم و از انقلاب و آرمان‌های آن دفاع کنیم.

۷۴۰۳/ ۱۱۷۵


 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =