۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۹:۱۶
کد خبرنگار: 2785
کد خبر: 83447190
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت ۳۷ مرکز و دفتر مشاوره ای  تحت پوشش بهزیستی در زنجان

زنجان - ایرنا - هم اکنون ۳۷ مرکز و دفتر مشاوره تحت پوشش بهزیستی استان زنجان فعالیت می کند که از این تعدد یک مرکز مشاوره دولتی در شهرستان زنجان و پنج دفتر مشاوره دولتی در شهرستانهای ابهر، ایجرود، خدابنده، طارم و ماهنشان فعال بوده و و ۳۱ مرکز و دفتر مشاوره غیر دولتی نیز مجوز فعالیت دارند.

معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان زنجان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارائه خدمات روانشناختی و مشاوره ای به منظور افزایش توانایی فرد در ایجاد و حفظ رابطه با دیگران، بهبود فرایند تصمیم گیری، افزایش توانایی فرد در ایجاد و حفظ رابطه با دیگران و تسهیل  شکوفایی استعدادها ی بالقوه فرد کمک به بالا بردن توانایی سازگاری فردانجام می گیرد.

گل نساء آقا محمدی، پیشگیری از مشکلات ناشی از شیوه های نادرست آموزش و تربیت، ارتقای  وضعیت تربیتی تحصیلی، افزایش رضایتمندی در تمامی مراحل زندگی از طریق مشاوره و آموزش به دانش آموزان، والدین و سایر آحاد جامعه را از جمله  اهداف چنین مراکزی است.

 به گفته این مسئول، سنجش و پیشرفت تحصیلی دانش آموزان، برنامه ریزی درسی، فعالیت در زمینه مسائل مرتبط در روش های یادگیری و اختلالات یادگیری، ارزیایی و تقویت کار کردهایی اجرایی مغز، تغییر و اصلاح نگرش نسبت به جنبه های گوناگون زندگی و ارائه راهکارهایی برای افزایش انگیزه و امید  از جمله خدمات تخصصی روانشناختی و مشاوره ای این مراکز است.

این مسئول، آموزش مهارت های زندگی و بهبود شیوه های فرزند پروری، کمک به شکوفایی استعداد و به زیستن سلامت جنسی، کمک به درمان و اختلالات،  مشکلات و همچنین آسیب شناسی روانی و تشخیص بالینی اختلالات در کودک و نوجوان و بزرگسال و ارایه راهکارهای ی موثر تربیتی از دیگر خدمات تخصصی روانشناختی و مشاوره ای  است.

آقا محمدی افزود: علاوه بر آن، مراکز اورژانس اجتماعی نیز  خدمات مشاوره روانشناختی به ویژه مداخلاتی در امر کودک،  همسر،  سالمند آزاری و غیره  توسط تیم های متبحر  ارائه می کند  و در این میان ساکنان مناطق روستایی نیز برای دریافت مشاوره  می توانند  با،   خط  ۱۴۸۰ خدمات تماس بگیرند.

وی یادآوری کرد: بر این پایه متقاضیان  از هر منطقه روستایی، شهری که  امکان دسترسی برای دریافت خدمات لازم نداشته و حتی  تمایلی برای مراجعه حضوری ندارند می توانند با خط یاد شده  از هشت صبح تا هشت مشاوره های  لازم را دریافت کنند.

معاون امور توسعه و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان زنجان ادامه  داد: بر این اساس  در صورت نیاز به مداخلات بحرانی  خدمات مورد نیاز از طریق خط تلفن ۱۲۳ ارائه می شود و این مهم در راستای رضایتمندی و پوشش گروههای هدف است.

وی با تاکید بر اینکه بهزیستی استان در صورت متقاضی  از شهرستانهای محروم  برای راه اندازی  مراکز مشاوره غیر دولتی استقبال می کند، اضافه کرد: تا اکنون رغبتی   برای  ایجاد  مراکز مشاوره از مناطق محروم  وجود ندارد  مگر انکه فرد بومی همان منطقه باشد که در صورت تحقق این امر مهم بهزیستی کمک های لازم را نیز   ارائه می دهد.

۹۶۴۶/۸۰۶۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =