۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۶
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 83447186
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه موقت همدان: دولتمردان زندگی رجایی و باهنر را الگو قرار دهند

همدان- ایرنا - امام جمعه موقت شهر همدان گفت: روسای جمهوری، وزرا و دولتمردان از زندگی شهیدان رجایی و باهنر الگو بگیرند.

حجت الاسلام سید حسن فاضلیان در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه شهر همدان در محل حسینیه امام خمینی (ره) بیان کرد: شهید رجایی فردی ساده زیست و دارای منطق بود و همواره می گفت باید به کسانی خدمت کنیم که زبان تقدیر و اعتراض ندارند نه اینکه خدمت به فامیل و بستگان را اولویت قرار دهیم.

وی افزود: بگفته رهبر معظم انقلاب، شاخص حکومت علوی پاکدامنی، عدالت، پارسایی و با مردم بودن است که این شاخص ها معیار سنجش اقدامات مسئولان است. 

امام جمعه موقت همدان بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در آغاز  هفته دولت در جمع دولتمردان عنوان کردند که ملت ایران به بن بست نرسیده اند همچنین باید مراقب نفوذ فرهنگی دشمن بود. 

حجت الاسلام فاضلیان تاکید کرد: دشمنان با حجاب و عفاف و دیانت و اعتقادات مردم بازی می کنند بنابراین باید حواسمان جمع باشد.

وی تصریح کرد: به تازگی دیداری با آیت الله سبحانی داشتم که ایشان فرمود عده ای به بدحجاب های تهران پول می دهند تا در قم حضور یابند و با قدم زدن در خیابان ها، قبح گناه ریخته شود. 

امام جمعه موقت همدان تاکید کرد: بد حجابی موضوع حساب شده و نقشه دشمن است. 

حجت الاسلام فاضلیان با تبریک زادروز بوعلی سینا گفت: بوعلی سینا افتخار استان همدان است به شرط اینکه آرامگاه و پیاده راه بوعلی با منطق بوعلی همراه باشد.

وی ادامه داد: آرامگاه و پیاده راه بوعلی باید مظهر کتاب قانون بوعلی باشد نه بدحجاب و بی حجابی؛ این وضعیت در شان و شوکت بوعلی و شهر دارالمجاهدین نیست. 

وی با قدردانی از پزشکان خدوم و تلاشگر بیان کرد: قبل از انقلاب پزشکان ما هندی و فلیپینی بودند ولی امروز بیماران خارجی برای مداوا و بهبود به بیمارستان های ایران مراجعه می کنند. 

امام جمعه موقت همدان اظهار داشت: اگر کسی تقوا داشته باشد در بن بست اسیر نشده و خوار و ذلیل نمی شود چرا که تقوا مسیر و شاهراه و سعادت برای انسان است. 

حجت الاسلام فاضلیان در ادامه به تشریح آیات تطهیر، ولایت و مباهله پرداخت گفت: شان نزول این آیات درباره اهل بیت ائمه اطهار(ع) است. 

خطیب نماز جمعه همدان افزود: روز نزول سوره دهر یا هل آتی روز خانواده نامگذاری شده که توجه فرزندان به توصیه های والدین و زن خانواده به همسر از ویژگی های خانواده نمونه است.

حجت الاسلام فاضلیان با بیان اینکه قطع رحم گناه کبیره است اضافه کرد: برخی افراد اهل نماز و عبادت هستند اما با برادر و خواهر خود قطع ارتباط کردند. 

۷۵۲۶/۲۰۹۰

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =