فضای مجازی فرصتی برای نشر مساله امامت و ولایت است

بیرجند - ایرنا - رئیس موسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (عج) گفت: فضای مجازی در کنار تهدیدها، فرصت‌های خوبی هم دارد که باید از این طریق مساله امامت، ولایت و غدیر را نشر دهیم و به گوش جهانیان برسانیم.

آیت الله سید محمد حسینی‌ قزوینی شامگاه پنجشنبه در جمع مردم بیرجند در مسجد امام حسین (ع) گفت: مذهب شیعه به سادگی به دست ما نرسیده است که با سادگی از کنار آن بگذریم، این مذهب از لابه لای خون، شکنجه و زجر به دست ما رسیده است.

وی بیان کرد: باید از این مذهب مثل چشمانمان مراقبت کنیم و در مقابل هجمه‌ها و شبهات دشمن بایستیم و پیام امامت و ولایت و غدیر را در داخل و خارج به گوش آیندگان برسانیم.

رئیس موسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (عج) اظهار داشت: در آیه ۶۷ سوره مائده، خداوند ماموریتی به پیامبر گرامی اسلام (ص) و دستور می‌دهد که اگر این ماموریت انجام نشود، رسالت حق انجام نشده‌ است که این رسالت در مورد ولایت و جانشینی حضرت علی (ع) است.

وی گفت: قضیه امامت و ولایت اصل و اصیل در معارف دینی است که باید از ولایت، امامت و غدیر پاسداری و به وظیفه خود به خوبی عمل کنیم.

آیت الله حسینی قزوینی با بیان اینکه ما به عنوان شیعه علی باید رشته زندگی مان را با ولای علی پیوند بزنیم اضافه کرد: باید بیش از گذشته در مورد زندگی و مکتب امام علی (ع) مطالعه کنیم.

وی گفت: دفاع از ولایت بارزترین ویژگی حضرت فاطمه زهرا (س) است و هر جا که دفاع از ولایت و امامت لازم بوده ایشان اولین فردی بودند که حمایت خویش را از ولایت اعلام داشته اند.

وی افزود: برخی افراد نادان و جاهل اذعان دارند که امام صادق (ع) امام بعد از خود را نمی‌شناخته و تصور می‌کرده که امام بعد از او اسماعیل است.

آیت الله حسینی قزوینی با بیان اینکه امام موسی کاظم (ع) تنها امامی است که از روز ولادتش، امامتش مشخص شده است گفت: ۸۵ روایت صحیح در خصوص امامت امام موسی کاظم داریم که این انبوه روایت را درخصوص هیچ کدام از ائمه نداریم.

وی اظهار داشت: در مذمت اسماعیل، ۴۰ روایت داریم که غالبا از زبان امام جعفر صادق (ع) است و کلمات بی ادبانه‌ای اسماعیل نسبت به امام جعفر صادق (ع) داشته که مرحوم کلینی به آن پرداخته است.

 به گفته وی امروز خیلی از نادان‌ها که به دنبال کج‌روی هستند در فضای مجازی غوغایی درخصوص امامت امام موسی کاظم به راه انداخته‌اند که باید هوشیار باشیم.

مدیر سابق شبکه ماهواره‌ای ولایت گفت: آمریکا و اسرائیل از طالبان و داعش خیری ندیدند و امروز این گونه موضوعات را در داخل کشور ما برای اختلاف علم کرده‌اند و شبهات زیادی درخصوص امامت امام موسی کاظم (ع) مطرح می‌کنند که باید هوشیار باشیم و بدانیم که این افراد هیچ اطلاعی از تاریخ هم ندارند.

وی افزود: بعد از شهادت امام موسی کاظم برخی افراد مذهب واقفیه را تاسیس کردند که یکی از معضلات عصر امام رضا (ع) و امام جواد (ع) همین فرقه بوده است.

 وی بیان کرد: آنچه باعث شده این شبهات حتی در عصر ائمه اطهار، عصر غیبت و عصر ما فراگیر شود این است که فرهنگ امامت و ولایت را به خوبی نشر نداده‌ایم.

آیت الله حسینی قزوینی اظهار داشت: در زمان بنی‌امیه با تمام توان تلاش کردند که فرهنگ امامت و ولایت بین مردم منتشر نشود و از تمام ظرفیت‌ها برای محدود ساختن شیعه استفاده کردند.

وی گفت: بنی امیه به علمای خودشان در حوزه دفاع از امیرالمومنین (ع) هم رحم نکردند و تعداد زیادی را به شهادت رساندند.

۷۵۵۶*۳۰۲۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =