جشنواره قنات و قالی میمه از مهاجرت اهالی جلوگیری می کند

اصفهان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: برگزاری جشنواره قنات و قالی و معرفی ظرفیت های میمه از مهاجرت اهالی این بخش به سایر نقاط جلوگیری می کند.

حیدر قاسمی پنجشنبه شب در سومین جشنواره گردشگری قنات و قالی میمه افزود: اینگونه جشنواره ها فرصت ارزشمندی برای بیان ظرفیت ها هر منطقه محسوب می شود.

وی بیان کرد: بخش میمه بواسطه اقلیم بسیار خوب و شاهراه اصلی کشور، ظرفیت های خوبی در زمینه گردشگری دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان اظهار داشت: جشنواره قنات و قالی به رونق سرمایه گذاری، اقتصاد و اشتغال می انجامد و موجب رونق و توسعه مطلوب منطقه می شود.

به گفته وی امروز درآمدهای دولت بشدت کاهش پیدا کرد و هزینه های آن افزایش یافته است و حضور و مشارکت مردم در این شرایط بسیار کمک کننده است و مردم با مشارکت خود در دوره های مختلف با سرمایه ها و داشته های مادی و معنوی خود از دولت حمایت می کنند.

قاسمی تصریح کرد: جشنواره ها معرفی کننده و تسهیل کننده کارهای مردم و رغبت سرمایه گذاری و حضور و مشارکت را افزایش می دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: امروز هم در این شرایط دشوار اقتصادی نیازمند همراهی و مشارکت مردم و سرمایه گذاران هستیم.

وی ادامه داد: ۲ قنات میمه و وزوان ثبت جهانی شده و به معنی جهانی شدن مردم این منطقه است.

قاسمی اضافه کرد : قنات نماد فکر و اندیشه مردم ایران زمین است و امروز به عنوان فرصت و ظرفیتی برای کشور محسوب می شود و قالی هم تبلورگر هنر و ذهن خلاق ایرانیان و زنان میمه ای است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان افزود : امروز با ورود نامربوط بشر به حوزه قنات، آبهای زیرزمینی با مشکل مواجه شده است.

جشنواره قنات و قالی با هدف آشنایی با صنایع دستی، میراث فرهنگی و غذاهای سنتی و محلی به میزبانی شهر میمه اصفهان در حال برگزاری است.
در حاشیه این جشنواره از سرود شهر میمه و غرفه‌هایی با هدف ایجاد رونق در صنعت گردشگری و صنایع دستی رونمایی شد.

این جشنواره به همراه یازدهمین المپیاد ورزش‌های بومی و محلی استان اصفهان برگزار شده است.

در این مسابقات تیم‌های ۲۳ شهرستان از استان اصفهان در قالب گروه‌های ۱۰ نفره بانوان و آقایان در رشت‌های طناب کشی، دال پلان، لی لی، هفت سنگ و کشتی به رقابت خواهند پرداخت.

این جشنواره  پنجشنبه شب ۳۱ مرداد  از ساعت ۱۶ الی ۲۳ در مجموعه ورزشی شهید ایراندوست شهر میمه برگزاری می شود.

قنات مزد آباد میمه در ۲۵ تیر ماه ۱۳۹۵ در اجلاس استانبول به ثبت سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) رسید.

۷۱۵۰/۶۰۲۶/

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =