۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۰
کد خبرنگار: 1183
کد خبر: 83446918
۰ نفر

برچسب‌ها

مرکز غیرمجاز و مداخله‌گر خدمات طب سنتی در خاش تعطیل شد

زاهدان - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان خاش سیستان و بلوچستان از تعطیلی یک مرکز غیرمجاز ارائه خدمات طب سنتی خبر داد و گفت: این مرکز پس از بازدید مشترک نمایندگان نظارت بر امور درمان، تعزیرات حکومتی و اماکن عمومی به دلیل رعایت نکردن شرایط استریل و ارائه خدمت توسط فرد مبتدی با حکم مقام قضایی پلمب شد.

دکتر رضا کرد روزجمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به استقبال مردمی از طب سنتی، افراد سودجو با مداخله غیرعلمی و غیرقانونی خود، آسیب‌های جبران ناپذیری به مراجعان وارد می‌کنند که باعث مشکلات جسمی و روحی روانی در موارد متعددی شده است.
وی با اعلام برخورد جدی شبکه بهداشت و درمان خاش با افراد متخلف بیان کرد: مردم برای استفاده از خدمات طب سنتی و حفظ سلامت خود، تنها به مراکز مجاز مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و پزشکان دارای تحصیلات تخصصی و یا دوره دیده طب سنتی مراجعه کنند.
مسئول نظارت بر درمان شهرستان خاش نیز اظهار داشت: مرکز غیرمجاز ارائه خدمات طب سنتی به سبب اقدامات خلاف سلامت در حوزه طب سنتی اعم از حجامت، زالو درمانی، بادکش، رژیم درمانی و ماساژ در محیط نامناسب و غیربهداشتی و فروش داروهای گیاهی، توسط کارشناس نظارت بر درمان شناسایی، بازرسی و در نهایت با حکم قضایی تعطیل شد.
خ.پاکزاد افزود: اکنون یک نفر پزشک عمومی آموزش دیده طب سنتی و مورد تایید دانشگاه در شهرستان خاش مشغول فعالیت است.

۷۳۱۰**۶۰۸۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =