۵۳ طرح عمرانی در آستارا بمناسبت هفته دولت افتتاح می شود

آستارا-ایرنا- فرماندار آستارا از آماده افتتاح شدن ۵۳ طرح عمرانی با ۳۱۶ میلیارد و ۱۶۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده در این شهرستان، به مناسبت هفته دولت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا حسن رستم زاد روز پنجشنبه در نشست خبری در فرمانداری آستارا گفت: طرح های ادارات راه و شهرسازی، بندر، ورزش، برق، آب و فاضلاب و شهرداری های آستارا و لوندویل از مهم ترین طرح های قابل افتتاح در این شهرستان طی هفته دولت است. 

وی افزود:  عملکرد دولت در حوزه های مختلف قابل قبول و رضایت بخش است و عملکرد عمرانی یک سال اخیر باید توسط دستگاه های اجرایی به مردم اطلاع رسانی شود تا بین مردم و مسئولان نظام، اعتمادسازی شود. 

وی بیان کرد: روز یکشنبه هفته آینده با حضور سرپرست استانداری گیلان دو باب اسکله بندر، چمن مصنوعی ورزشگاه وحدت و کارخانه تولید کیک و کلوچه در شهرک صنعتی آستارا به بهره برداری خواهد رسید و سفر معاون عمرانی وزیر کشور به آستارا در شهریورماه جزو برنامه هاست.

رستم زاد ادامه داد: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به مناطق مرزی دارد و این امر از توسعه و آبادانی روز افزون این نقاط، مشخص است و این خدمات باعث افزایش امید و نشاط در جامعه روستایی شده است. 

فرماندار آستارا گفت: شهرستان آستارا به لحاظ موقعیت مرزی و برخورداری از مرز ریلی، خشکی و دریایی نقش تعیین کننده در مراودات تجاری دارد و توسعه همه جانبه آستارا در حوزه های گردشگری و اقتصادی به سود کشور است.

وی ادامه داد: اعتبارات اختصاص یافته به آستارا جوابگوی نیاز نیست و باید متناسب با ظرفیت کلان این شهرستان اعتبارات لازم به آن اختصاص پیدا کند.

رستم زاد افزود: برنامه های فرهنگی نیز در هفته دولت در آستارا برگزار خواهد شد و گلباران مزار شهدا و آئین گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از آن جمله است. 

هشتم شهریور ماه سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر است و به این مناسبت از دوم تا هشتم شهریور به عنوان هفته دولت نام گذاری شده است. 

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع است. 

۷۱۰۵ / ۷۱۲۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =