شهرک صنعتی مشترک ایران و  آذربایجان در استان اردبیل ایجاد می‌شود

اردبیل - ایرنا- استاندار اردبیل از مطالعه طرح ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و آذربایجان در منطقه مرزی ۲ کشور در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، اکبر بهنامجو  روز پنجشنبه در حاشیه جلسه کارگروه اقتصادمقامتی پارس‌آباد مغان  با اشاره به مناسبات خوب و رو به رشد ایران و آذربایجان گفت: در مراودات بین ۲ کشور پروژه‌های مختلفی وجود داشته و برای اجرا بررسی شده است.

وی بیان کرد: ایجاد شهرک صنعتی مشترک بین ۲ کشور از جمله این پروژه‌ها می‌باشد که بعد از مشخص شدن مکان، عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

استاندار اردبیل اظهار کرد: هر پروژه اجرایی بین ۲ کشور باید دارای توجیه اقتصادی برای طرفین باشد تا به مرحله اجرا برسد.

وی با بیان اینکه احداث خط ریلی بین استان اردبیل و آذربایجان یکی از پروژه‌هایی است که ۲ کشور در خصوص اجرای آن به توافق رسیده‌اند، بیان کرد:  اتصال خط ریلی آذربایجان به استان مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

بهنامجو اضافه کرد: یک شرکت خصوصی با سهامداری مردم منطقه ایجاد می‌شود تا متولی بارانداز ریلی در منطقه باشد.

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب جاده‌های شمال استان گفت: وضعیت راه‌های شمال می‌بایست در یک محدود سه ساله سر و سامان بگیرد و این موضوع در مصوبات سفر ریاست‌جمهوری لحاظ خواهد شد.

او همچنین بر اهمیت صنایع دستی در منطقه تاکید کرد و افزود: در زمینه ایجاد پالایشگاه ذرت در پارس‌آباد زمین به سرمایه‌گذار واگذار شده و تسهیلات مالی نیز در مراحل پایانی تصویب قرار دارد ضمن اینکه کشت و صنعت مغان نیز صنایع مرتبط گوجه فرنگی ، روغن و بادام‌زمینی احداث خواهد کرد.

استاندار اردبیل بمناسبت هفته دولت روز پنجشنبه به شمال استان سفر کرده است. بهنامجو در این سفر از شهرستان‌های اصلاندوز ، پارس‌آباد، بیله‌سوار و گرمی مغان بازدید خواهد کرد.

۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =