۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۰
کد خبرنگار: 1223
کد خبر: 83446526
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه بجنورد: نباید از مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن غافل شد

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد با اشاره به تلاش دشمنان برای ضربه زدن به کشور از طریق تهاجم فرهنگی گفت: مسئولان و دولتمردان نباید از این جبهه غافل شوند.

به گزارش ایرنا؛ حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته از مسائل فرهنگی و اقتصادی به عنوان دو اولویت مهم کشور یاد کرد و اظهار داشت: خطر روی این دو نقطه می چرخد و بنابراین باید مواظبت بیشتری صورت گیرد.

وی با بیان اینکه دشمنان دست به دست هم داده اند تا از این ناحیه جوانان را از ما بگیرند، افزود: دشمن در مسائل فرهنگی به دنبال نابودی و دست کاری در باورها و ترویج بی بندوباری است.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان می خواهند نگاه مثبت به آینده را در بین جوانان به یاس تبدیل کنند و نشاط را از آنها بگیرند و بنابراین رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب توجه ویژه ای به جوانان داشته است.
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی راه پیروزی دشمن را از ناحیه فرهنگ و اقتصاد به صورت تهی کردن فرهنگ دینی و تبدیل آن به فرهنگ غربی دانست و گفت: امروز بازار و لباس پوشیدن مردم نوعی از تلاش های دشمنان است.
وی  از مانتوهای موجود در بازار بشدت انتقاد کرد و گفت: این نوع پوشش در شان زن ایرانی نیست.

وی با بیان اینکه مسئولان منشا این مساله را که همانا کارگاه های تولید کننده این عوامل فساد هستند،  نمی بینند، اظهار داشت: چرا باید زنان مسلمان برای یافتن یک مانتوی اسلامی بازار را زیر و رو کنند و کمتر پیدا کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به ورود دشمن از این راه برای تهی کردن انقلاب از درون، گفت: حجاب مساله شرعی و قانونی است و نباید از کنار آن بی تفاوت عبور کرد.

وی با اشاره به نشانه رفتن غیرت مردان و حیای زنان در هجمه فرهنگی دشمنان، افزود: اگر دشمن این دو چیز را از مردم ما بگیرد دیگر نمی توان کاری کرد.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی با تاکید بر هجمه اقتصادی دشمن و تاکیدات رهبری مبنی بر رفع اشکالات و کاهش وابستگی به نفت، گفت: امروز حربه تحریم نفت در دست دشمن است و با آن سیاست بازی می کند تا سلطه خود را بر کشورها بیشتر کند.


وی افزود: باید به سمت تولید فرآورده های نفتی و کاهش خام فروشی برویم و اقتصاد را مقاوم سازی و به پیشران های اقتصادی برای کسب ثروت بیشتر توجه کنیم.

وی همچنین توجه به رونق مسکن و کشاورزی برای بهبود وضع معیشت و اشتغال و پویایی بیشتر جامعه و برداشتن دست اندازهای موجود در بخش تولید و صنعت را مورد تاکید قرار داد و گفت: دولتمردان باید سخنان رهبری را به منزله قانونف تابلو راه قرار دهند.

امام جمعه بجنورد در ادامه با تبریک هفته دولت از شهیدان رجایی و باهنر به عنوان دو یار دیرین امام یاد کرد که با خصوصیات تواضع و مردم دار بودن در خدمت مردم و ولایت بودند و بر الگوگیری سیاست مداران از این دو مرد بزرگ تاکید کرد.

وی  همچنین به ۳۱ مرداد روز صنایع دفاعی نیز اشاره کرد و افزود: امسال همزمان با این روز موشک دوربرد ایران به نمایش گذاشته شد که دشمنان را گیج کرد و پیشرفت های ایران را به رخ جهانیان کشاند.

امام جمعه بجنورد فعالیت گروه های جهادی در نقاط محروم را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: باید این روحیه زیبای جهادگران را به عنوان فرهنگ در کشور نهادینه کنیم.

ط/ ۶۰۴۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =