هشت مورد ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان کرمانشاه تخریب شد

کرمانشاه - ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: در راستای اجرای مواد ۳ و ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ ها، تعداد هشت مورد از ساخت و سازهای غیر مجاز در دهستان میاندربند در روستاهای تپه افشار و گوهرچقا در اراضی کشاورزی شهرستان کرمانشاه قلع و قمع شد.

شهرام آشتاب روز پنجشنبه به ایرنا افزود: با توجه به تذکرات شفاهی و اخطارهای کتبی ابلاغی به مالکین این ساخت و سازها، مبنی بر توقف عملیات تغییر کاربری غیر مجاز و عدم توجه مرتکبین به این امر با طی مراحل قانونی و اعمال مواد ۳و ۱۰ قانون موصوف با هماهنگی دادستان و ادارات و ارگان های ذیربط این ساخت و سازها قلع و قمع شد.

وی از نهادهای خدمات رسان از جمله ادارات آب، برق و گاز و خواست تا به استناد قانون مذکور از ارائه خدمات به ساخت و سازهای فاقد مجوز در اراضی کشاورزی و باغ ها خودداری نمایند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه در ادامه از این شهرستان به عنوان یکی از قطب های کشاورزی کشور یاد کرد و گفت: این شهرستان ۳۱۱ هزار هکتار اراضی زراعی دارد که ۶۶ هزار و ۴۵۲ هکتار آن آبی است. 

آشتاب با بیان اینکه شهرستان کرمانشاه ۳۴ درصد اراضی کشاورزی و باغی استان را در خود جای داده است، افزود: ۱۰۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان زیر سطح کشت گندم است.

شهرستان کرمانشاه بیش از یک میلیون نفر از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه را در خود جای داده است.

۳۰۳۳/۸۰۶۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =