برگزاری مسابقات بین‌المللی شورین کمپو کاراته در ایران

تهران - ایرنا - مسابقات بین‌المللی شورین کمپو کاراته در ۲ بخش زنان و مردان به میزبانی ایران برگزار می‌شود.

رقابت‌های بین‌المللی سازمان شورین کمپو کاراته از امروز (پنجشنبه) به مدت ۲ روز در ورزشگاه معتمدی تهران برگزار خواهد شد.

در این راستا، نشست خبری سازمان شورین کمپو و wko برگزار شد و مسئولان جهانی و داخلی این سازمان صحبت‌هایی را در خصوص این رقابت‌ها مطرح کردند.

«مهدی فراهانی» معاون اجرایی سازمان wko و مسئول خاورمیانه شورین کمپو گفت: این مسابقات بین‌المللی با حضور ۹ کشور ایران، افغانستان، بنگلادش، استرالیا، نیوزلند، ژاپن، پاکستان، عراق و تایلند با هماهنگی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون کاراته برای اولین بار در ایران برگزار می شود.

وی افزود: همچنین یکی از بهترین سمینارهای کاراته جهان را میزبانی کردیم. مباحث مختلف کاراته در خصوص کومیته و دفاع شخصی آموزش داده شد و فنون مختلف در این سبک مورد بررسی قرار گرفت.

فراهانی تصریح کرد: میهمانان و مسئولان جهانی از ژاپن و تایلند نیز حضور دارند. صالحی قهرمان سابق کشورو رئیس سبک در ایران هم تلاش بسیاری برای گرفتن این میزبانی داشته که باید از او تشکر کنیم.

«مگینس» رییس سازمان جهانی شورین کمپو هم در این نشست اظهار کرد: ورزشهای رزمی می‌تواند باعث اتحاد مردم از کشورهای مختلف شود. این ورزش‌ها به مردم یاد می‌دهد چگونه می‌توان با حفظ اتحاد، برای بهترین بودن جنگید.

وی ادامه داد: ایران یکی از کشورهایی است که در فول کنتاکت کاراته خیلی قدرت دارد و هر زمان یک کارته‌کای ایرانی روی تاتامی می‌رود این قدرت نمایان می‌شود. به عنوان رییس سازمان شورین کمپو باید بگویم ما مفتخریم که نمایندگان ایران را در سازمان خودمان داریم.

مگینس افزود: از شیهان صالحی، مهدی فراهانی و مقامات ورزشی ایران که ما را در برگزاری این رقابت‌ها همراهی کردند، تشکر می‌کنیم. در حال حاضر بیش از هزار استاد بزرگ عضو این سازمان هستند و میلیون‌ها نفر در جهان را آموزش می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه ۳۰۰ استاد در ژاپن این رشته را آموزش می‌دهند، تصریح کرد: هدف سازمان ما این است که رقابت ایجاد کند تا قهرمانان کاراته به جایگاه اصلی خود برسند و تبعیضی در این بین وجود نداشته باشد.

«سوشی سوگی‌هارا» رئیس wko ژاپن و معاون سازمان جهانی در خصوص برگزاری سمینار این رشته در ایران گفت: سمینار wko که روز چهارشنبه در تهران برگزار شد یکی از بهترین‌ها در نوع خود بود و قدرت‌ ایرانی‌ها را دیدیم. در سال ۲۰۲۰ مسابقات جهانی را با حضور بیش از ۲۰ کشور برگزار می‌کنیم. قهرمانان ایرانی از سخت‌ترین رقبای بازیکنان ژاپنی هستند.

سپس «اصغر جباری» مربی تیم ایران در رقابت‌های بین‌المللی سازمان شورین کمپو اظهار داشت: این اولین مسابقاتی است که با این کلاس کاری در ایران برگزار می‌شود و حضور تیم‌های خوب خارجی بر حساسیت این رقابت‌ها افزوده است. من و مهرداد رمضانی در سال ۲۰۱۷ تایلند سهمیه رقابت‌های جهانی را گرفتیم و امیدوارم ۸ سهمیه باقی مانده را در این رقابت‌ها کسب کنیم.

همچنین «مهرداد رضمانی» دیگر مربی تیم ایران گفت: از شانس بدمان بوده که سبک ما نسبت به سایر رشته‌های رزمی دیده نمی‌شود اما سطح مسابقات ما خیلی بالا است و امیدوارم نگاه‌ها به ما مهربان‌تر شود. در خصوص شرایط مالی هم برخی مسابقات است که جایزه نقدی دارد وگرنه پول زیادی در رشته ما نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار ورزش