۱ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۰۱
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83446286
۰ نفر

برچسب‌ها

پیش‌بینی تولید ۱۸۰ هزار تن کیوی در گیلان

رشت - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی  گیلان پیش‌بینی کرد که در سالجاری ۱۸۰ هزار تن تولید محصول کیوی در استان داشته باشیم.

علی درجانی روز جمعه به ایرنا افزود: میزان باغات کیوی در گیلان بالغ بر پنج هزار هکتار است و استان در زمینه سطح کشت کیوی در کشور دارای رتبه دوم است لذا این محصول یکی از محصولات شاخص ما به شمار می‌رود.

وی اظهار داشت: استان‌های گیلان و مازندران در زمینه تولید محصول کیوی پیشگام هستند لذا ۷۰ هزار تن از صادرات محصول کیوی در سال ۹۷ مربوط به گیلان بود.

درجانی با اشاره به اینکه گیلان از لحاظ سطح کشت محصول کیوی در کشور دوم است، از صادرات ۲۳۰ هزار تن محصولات کشاورزی در گیلان خبر داد و افزود: اقدامات خوبی برای توسعه تولید محصول کیوی در استان در حال انجام است که افزایش نهالستان‌ها، تأسیس تعاونی کیوی‌کاران گیلان، پژوهشکده مرکبات در رامسر که ایستگاه تحقیقاتی آن در آستارا راه‌اندازی شده از جمله این اقدامات به شمار می‌رود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان به نیاز استان به ظرفیت ۴۰۰ هزار تن سردخانه فعال اشاره کرد و گفت: عمده سردخانه‌های ما در شهرستان‌های تالش، رودسر و رشت وجود دارد و یکی از سیاست‌های دولت بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی این بوده که هیچ گونه محدویتی در صدور مجوز سردخانه ایجاد نشود.

حدود سه هزار هکتار از اراضی باغی تالش به کشت کیوی اختصاص یافته و چهار هزار و ۵۰۰ باغدار کیوی فعالیت می‌کنند.

۷۲۹۶/۲۰۰۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =