نمایشگاه زنان با رویکرد اشتغال و توانمندی سیل زدگان آق قلا در گرگان برپا شد

گرگان - ایرنا - نمایشگاه "زنان، اشتغال، سلامت" با رویکرد ایجاد فضای کسب و کار برای زنان سیل زده شهرستان آق قلا از سوی مجمع خیرین استان خراسان رضوی چهارشنبه شب در سالن جنبی تالار فخرالدین اسعد گرگان مرکز استان گلستان برپا شد.

رییس شورای مشارکت های زنان مجمع خیرین سلامت خراسان رضوی در این زمینه گفت: این نمایشگاه به استعداد ۳۰ غرفه شامل انواع تولیدات و محصولات صنایع دستی زنان ترکمن با بخش های جنبی کمیته امداد، بهزیستی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری دفتر امور زنان و خانواده استانداری گلستان و میراث فرهنگی تا دوم شهریور ماه آینده دایر است.

آرزو حیدریان اظهار کرد: این نمایشگاه با هدف افزایش نشاط اجتماعی، امید به زندگی و رونق اقتصادی هنرمندان و خانواده های سیل زده گلستان دایر شده است.

وی اضافه کرد: این دومین نمایشگاه از سه گانه پیش بینی شده است که اولین آن طی روزهای ۲۵ تا ۲۸ مرداد در شهرستان آق قلا برگزار شد که در اختتامیه آن حمید ماهی صفت به اجرای طنز پرداخت تا برای خانواده های سیل زده شادی آفرینی بیشتری ایجاد شود.

وی گفت: سومین نمایشگاه هم از سوم تا هفتم شهریور ماه آینده با همکاری دفتر امور زنان و خانواده استانداری، میراث فرهنگی گلستان و شهرداری گرگان برگزار خواهد شد.

حیدریان با بیان اینکه در این نمایشگاه سعی شده تا کارگاه های تولیدی آسیب دیده از سیل آق قلا به منظور عرضه آسان تر محصولات خود حضور بیشتری داشته باشند، افزود: هفت دوره پیشین نمایشگاه ها در مشهد برگزار شد که در دوره هفتم میزبان زنان تولید کننده منطقه سیل زده آق قلا بودیم.

وی بیان داشت: خراسان رضوی به عنوان معین منطقه سیل زده آق قلا معرفی شده و مجمع خیرین سلامت مشهد، در امور فرهنگی و سلامت روح و روان سیل زدگان گلستان بخشی از کار را برعهده گرفته است.

گفتنی است در افتتاحیه نمایشگاه توانمندی زنان؛ هادی حق شناس استاندار گلستان و شماری از مسوولان استان نیز حضور داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =