۳۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۲۶
کد خبرنگار: 961
کد خبر: 83446200
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش ۱۱ درصدی جمعیت دانشجویی اردبیل

اردبیل - ایرنا - معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: تعداد دانشجویان دانشگاه‌های استان ۱۱ درصد کاهش یافته که میزان این کاهش در میان پسران بیشتر از دانشجویان دختر است.

به گزارش ایرنا ، فریبرز دهقان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در واقع آمار جمعیت دانشجویان پسر دانشگاه‌های استان ۱۳ درصد و دانشجویان  دختر ۹ درصد کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: با اینکه جذب دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه‌ها ۲۰ درصد افزایش داشته ولی در مقاطع کاردانی و کارشناسی روند جذب دانشجو نزولی است.

دهقان گفت:دانشگاه‌های استان در سه بخش علوم پزشکی، دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه‌ها تقسیم‌بندی می‌شوند و سال گذشته در دانشگاه‌ علوم پزشکی اردبیل بیش از سه هزار و ۳۶۹ دانشجو مشغول تحصیل بودند که هزار و ۴۴۷ نفر از آنها پسر و هزار و ۹۲۲ نفر نیز دختر بودند به طوری که ۵۷ درصد دانشجویان علوم پزشکی استان را دختران تشکیل می‌دهند.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: از این تعداد ۷۸ نفر در مقطع کاردانی ، هزار و ۵۸۰ نفر در رشته کارشناسی و هزار و ۷۱۱ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند.

دهقان ادامه داد: در واحدهای دانشگاه آزاد استان ۱۵ هزار و ۴۶۲ نفر دانشجو تحصیل می‌کنند که ۹ هزار و ۷۳۱ نفر از آنها پسر و پنج هزار و ۷۲۵ نفر نیز دختر هستند.

وی بیان کرد: در این دانشگاه در مقطع کاردانی ۲ هزار و ۳۵۸ نفر، در مقطع کارشناسی ۹ هزار و ۱۸ نفر و کارشناسی ارشد و بالاتر چهار هزار و ۸۶ نفر تحصیل می‌کنند که نسبت به سال گذشته دانشجویان این دانشگاه ۱۹.۳ درصد کاهش یافته است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان  کرد: در سایر دانشگاه‌های استان هم بیش از ۲۸ هزار و ۱۲ نفر تحصیل می‌کنند که ۱۴ هزار و ۳۸۷ نفر پسر و ۱۳ هزار و ۶۲۵ نفر دختر هستند که نسبت دانشجویان دختر به پسر ۴۸ به ۵۲ است.

دهقان گفت: در این دانشگاه‌ها پذیرش دانشجو ۷.۴ درصد کاهش داشته و در دانشگاه علوم پزشکی میزان پذیرش دانشجویان ۳.۷ درصد افزایش یافته است.

معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت:در مجموع ۵۱ درصد دانشجویان در رشته‌های علوم انسانی، ۲۲ درصد در رشته مهندسی، ۸ درصد در پزشکی، ۷ درصد در علوم پایه، ۶ درصد در کشاورزی و دامپزشکی و ۶ درصد نیز در رشته هنر تحصیل می‌کنند.

۷۱۱۰/ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =