سردار سلامی: سیاست دشمنان رو در رو قرار دادن مردم با نظام است

مشهد- ایرنا- فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: درگیر کردن مردم با مشکلات معیشتی و قرار دادن آنان در برابر نظام سیاست بسیار جدی و مرموزانه امروز دشمنان است.

 سردار سرلشگر پاسدار حسین سلامی روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از چند طرح خدماتی در حاشیه شهر مشهد افزود: جنگ و صلح در شرایط کنونی با هم مخلوط شده اما ما حساسیت های این جنگ را درک می کنیم .
وی ادامه داد: در جبهه نظامی و در اشکال مختلف جنگ نیابتی، عملیات روانی، جنگ های  اطلاعاتی و ارعاب نظامی درگیر هستیم که گاهی اخباری از این تقابل منتشر می شود اما سناریوهای دشمن برای ما بسیار گسترده  تر از ارعاب نظامی و فضا سازی های اطلاعاتی است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جنگ اقتصادی جز لاینفک سیاست های امروز دشمنان ماست و نقشه آنها تخریب شرایط اقتصادی کشور و در رویای خودشان فلج کردن اقتصاد ایران است.
سردار سلامی افزود: باید آرایش اقتصادی و فضای کسب و کار و معیشت جامعه را بر اساس این سناریوی خطرناک ترتیب دهیم و برای ما این موضوع به عنوان میدان مرکزی مبارزه  و نبرد محسوب می شود.
وی اضافه کرد: هر جا که نمادی از رفع محدودیت و استضعاف دیده شود حضور داریم و از تلاش ها برای رفع محرومیت ها حمایت می کنیم.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشور را نیازمند یک جهاد همگانی دانست و گفت: اگر در دفاع مقدس حضور  بخشی از جامعه در جبهه ها کفایت می کرد  امروز همه جامعه باید در این جهاد اقتصادی حضور داشته باشند.
سلامی تاکید کرد: هر تلاشی که برای رفع فقر  و محرومیت صورت می گیرد مثل یک عملیات در دوران دفاع مقدس است.
وی ادامه داد: سال هاست ساماندهی منطقه پیرامونی مشهد از تاکیدهای رهبر معظم انقلاب است و چون مشهد نقطه کانونی همه دل های مشتاق و قلب های محب اهل بیت(ع) است که زائران و مجاورانش باید از روح و رایحه شخصیت و شان حرم مطهر رضوی بهره گیرند  و زیبایی های معنوی آن حرم منور را درک کنند دیدن برخی تصاویر در این شهر  قابل قبول نیست و باید این قواعد تغییر کند.

وی گفت: سال هاست بر اساس اوامر رهبر معظم انقلاب در حاشیه شهر مشهد در حوزه های امنیتی، فرهنگی و رفع محرومیت ها قبول مسئولیت کرده ایم.
فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: سپاه حداقل در یک محله و در آینده احتمالا در دو محله دیگر شهر مشهد مسئولیت خدمت رسانی در حاشیه شهر را با کمک ساکنان تقبل خواهد کرد.
سردار سلامی افزود: در منطق انقلابی با سرعتی شگفت انگیز تغییراتی را در شهر ایجاد می کنیم که احساس شود.
وی ادامه داد: حاشیه شهر باید به متن منتقل شود و انتقال حاشیه به متن باید در نقطه تمرکز اهداف ما قرار بگیرد.
او با بیان اینکه با وجود تحریم ها درحال پیشرفت هستیم خاطر نشان کرد: بسیار نادر در جهان اتفاق می افتد که یک کشور در جبهه های مختلف بجنگد و پیشرفت نیز همراهش باشد اما این موضوع را ما تجربه کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم در این مسیر مقدس قدم برداریم.

در این مراسم همزمان با افتتاح مجموعه آبی چند منظوره گلشن در یکی از مناطق حاشیه شهر مشهد ۱۲ طرح فضای سبز نیز در مناطق مختلف این شهر به بهره برداری رسید.

یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت کلانشهر سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفری مشهد حاشیه نشین هستند.

۳۲۲۱/۱۹۲۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =