دومین دوره المپیاد هندبال استعدادهای برتر کشور در کرمانشاه آغاز شد

کرمانشاه- ایرنا- دومین دوره المپیاد هندبال استعدادهای برتر کشور با حضور ۳۲ تیم از استانهای کشور عصر روز چهارشنبه در کرمانشاه آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در مراسم افتتاحیه این المپیاد که در سرسرای شهید بهشتی مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد، اظهار داشت: استان کرمانشاه از امروز ( ۳۰ مرداد) تا ۹ شهریور میزبان ۱۵۰۰ ورزشکار از سراسر کشور است.

صابر رحیمی ادامه داد: در این المپیاد ورزشکاران هندبال و شنای پسران و هاکی دختران به مدت ۱۱ روز با هم به رقابت می پردازند.

وی خاطرنشان کرد: در این دوره از رقابت ها ۵۷۵ ورزشکار در رشته هندبال، ۶۳۲ ورزشکار در رشته شنا و ۲۸۹ ورزشکار در رشته هاکی دختران حضور دارند.
 
مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه تصریح کرد: ورزش نماد پویایی و تحرک برای پیشرفت و رقابت اخلاق مدار و تقویت انگیزش درونی افراد است به گونه ای که سبب پشتوانه سازی قهرمانان برای حضور شایسته در رویدادهای جهانی و المپیک خواهد شد.

وی همچنین به ظرفیت های موجود در ورزش استان کرمانشاه اشاره کرد و اظهار داشت: سالانه بیش از ٣٠٠ ورزشکار از این دیار به اردوهای تیم ملی دعوت می شوند و همین مهم از وجود پتانسیلی بسیار قوی در ورزش قهرمانی استان کرمانشاه خبر می دهد.

رحیمی در پایان گفت: امید می رود با اجرای این المپیادها در آینده شاهد معرفی و درخشش نخبگان ورزشی کرمانشاه در آوردگاه های مختلف باشیم.

مسابقات هندبال قرار است از ۳۰ مرداد تا پنجم شهریور در سرسرای شهید بهشتی و مجموعه ورزشی امام سجاد (ع) برگزار شود.
۷۴۵۸/۸۰۶۶