تعلیق دائمی از توییتر تاوان کاربرانی که به پوگبا توهین نژادپرستانه کردند

تهران- ایرنا- مقامات شبکه مجازی توییتر در نظر دارند با تعلیق دائمی حساب های کاربری که پل پوگبا را هدف حملات نژادپرستانه قرار دادند، ردپای پررنگی بر جنبش کیک ایت اوت برجای بگذارند.

به دنبال حمله نژادپرستانه کاربران توییتری به پل پوگبا به دلیل از دست دادن پنالتی در دیدار مقابل وولورهمپتون در لیگ برتر جزیره، باشگاه منچستریونایتد درخواست برگزاری جلسه‌ای را با مقامات توییتر کرد.

کامنت‌ها و پست‌های توهین‌آمیز کاربران توییتر به پوگبا مقامات اولدترافورد را به شدت منزجر کرد و این باشگاه با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام متعهد شد که در صورت شناسایی خاطیان با اتخاذ شدیدترین اقدامات آنان را مجازات خواهد کرد.

بر اساس اطلاعات به دست آمده توسط اسپورتس میل مقامات اجرایی یونایتد مشتاقند تا یک قدم فراتر رفته و با همتایان خود در توییتر ملاقات کرده و دغدغه خود را با آنان در میان بگذارند.

توییتر پیش از این نقشی فعال را در مسیر مبارزه با حملات نژادپرستانه علیه بازیکنان فوتبال ایفا کرده و براساس گزارشهای هفته آینده ردپای پررنگ خود را بر جنبش کیک ایت اوت (kick it out) برجای خواهد گذاشت.

برنامه های ملاقات با نمایندگات گروه ضد نژادپرستی نیز به دلیل افزایش حجم این گونه حملات به بازیکنان در فصل جاری لیگ انگلیس تسریع شده و در دستور کار قرار گرفته است.

در بیانیه منتشر شده توسط یونایتد آمده است: افرادی که چنین عقایدی را بیان می‌کنند نمایانگر ارزش های اصیل باشگاه بزرگ ما نیستند و دیدن اینکه جمع کثیری از هواداران چنین رفتاری را محکوم می کنند ما را تشویق کرده است؛ برای شناسایی عده کمی که چنین رفتارهایی را بروز دادند تلاش می کنیم و شدیدترین اقدامات تنبیهی ممکن را برای آنان اجرا خواهیم کرد؛ علاوه بر این از شرکت‌های دست اندر کار فضای مجازی نیز می خواهیم در این خصوص اقدام کنند.

هری مگوایر، بازیکن تازه وارد یونایتد با حمایت از پوگبا، رفتارهای نژادپرستانه را محکوم و خواستار برخورد شدید با عوامل پشت پرده آن شد؛ وی با انتشار پستی پیشنهاد داد که هر حساب کاربری برای ثبت نام در توییتر باید چیزی شبیه به شناسنامه یا گواهی نامه داشته باشد.

اتحادیه بازیکنان حرفه‌ای نیز قرار است با مقامات فیسبوک که مالکیت پلتفرم اینستاگرام را نیز در اختیار دارد، ملاقات کند؛ این اتحادیه از شبکه‌های مجازی خواست تا اقدامات شدیدتری را در راستای مبارزه با پدیده نژادپرستی اتخاذ کنند.

در این بین، یکی از سخنگویان توییتر با اذعان به اینکه این شبکه اجتماعی به طور کامل از این سوءاستفاده های نژادپرستانه در پلتفرم خود اطلاع دارد، اظهار داشت: ما به شدت این رفتار را محکوم کرده و پیش تر حساب هایی را که از سیاست های ما مبنی بر رفتارهای نفرت پراکنانه تخطی کرده بودند به طور دائمی تعلیق کردیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =