۳۰ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۰
کد خبرنگار: 843
کد خبر: 83445953
۰ نفر

برچسب‌ها

امروز و فردای فدراسیون تیراندازی در اعزام ملی پوشان به ریو

تهران- ایرنا- فدراسیون تیراندازی با وجود احتمال کسب سهمیه المپیک توکیو در آخرین جام جهانی در اعزام ملی پوشان به این مسابقات در برزیل امروز و فردا می کند.

به گزارش ایرنا، مسئولان فدراسیون تیراندازی روز یکشنبه (۲۷ مرداد ماه) با برگزاری مراسم بدرقه اعلام کردند که ۱۰ تیرانداز اعزامی به برزیل دوشنبه شب راهی این کشور خواهند شد تا شانس خود را برای کسب سهمیه در آخرین مرحله جام جهانی بیازمایند اما در حالی که این تیراندازان چند ساعت پیش از اعزام به فدراسیون تیراندازی آمده بودند، مربی تیم به آنان گفت که این سفر لغو شده است. همزمان برخی از تیراندازان گفتند که فدراسیون هیچ بلیتی برای اعزام آنها نگرفته بوده که حالا این اعزام بخواهد لغو شود.

ساعتی پس از لغو سفر تیراندازان به مرحله چهارم جام جهانی تیراندازی، سعید مرادی مدیر روابط بین الملل فدراسیون تیراندازی در گفت و گو با ایرنا مدعی شد، بحث نخریدن بلیت موضوعی از اساس نادرست است و بلیت برای اعزام تیراندازان و کادر فنی تیم ملی تهیه شده بود اما به دلیل اختلال در پروازهای شرکت هواپیمای ترکیه، سفر تیراندازان ۴۸ ساعت دیگر یعنی چهارشنبه (۳۰ مرداد ماه) انجام خواهد شد.

این اظهار نظر مدیر روابط بین الملل فدراسیون تیراندازی درحالی بود که یکی از المپین های کشورمان پس از لغو سفر ملی پوشان به ریو، گفت:‌ مسئولان فدراسیون در مراسم بدرقه اعلام  کرده بودند که بلیت ما متعلق به یک شرکت قطری است و تیم پس از سفر به قطر، راهی سائوپائولو و سپس ریودوژانیرو خواهد شد. بنابراین اختلال در پرواز یک شرکت ترک هیچ ارتباطی با لغو سفر ملی پوشان ندارد، ضمن اینکه کادر فنی تیم ملی تیراندازی هنگام اعلام لغو سفر چیزی در مورد ادامه برنامه اعزام یا تاخیر در سفر نگفتند.

حالا پس از گذشت ۴۸ ساعت مرادی در پاسخ به سوال ایرنا که آیا ملی پوشان امشب راهی برزیل می شوند یا نه، اظهار داشت:‌ با توجه به تغییری که در برنامه پرواز پیش آمده و اینکه باید برنامه حمل سلاح های تیراندازان با این شرکت هماهنگ شود، تیم با ۲۴ ساعت تاخیر دوباره راهی این کشور خواهد شد.

وی گفت:‌ ما به جای سفر با یک شرکت هواپیمایی از کشور ترکیه، تصمیم گرفتیم تیم با پرواز یک شرکت قطری راهی برزیل شود.

البته چنین اتفاقاتی و انتشار اخبار ضد و نقیض از منبع فدراسیون تیراندازی طی سال های اخیر دور از انتظار نیست، طی این مدت بارها سفرهای تدارکاتی ملی پوشان لغو شده یا زمان اعزام به مسابقات رسمی جابه‌جا شده است.

ایران سال ۲۰۱۲ با سه تیرانداز و سال ۲۰۱۶ با پنج تیرانداز در المپیک لندن و ریو شرکت کرد اما حالا در حالی که فقط ۲ مرحله از رقابت‌های انتخابی المپیک باقی است، فقط یک سهمیه توسط نجمه خدمتی در رشته تفنگ کسب شده است.

حال باید مننتظر باشیم و ببینم آیا تیراندازان کشورمان فردا شب برای شرکت در جام جهانی ریو راهی این کشور می شوند یا اینکه شانس خود را برای کسب سهمیه در این رقابت‌ها به سادگی از دست می دهند.

چهارمین مرحله مسابقات جام جهانی تیراندازی در سال ۲۰۱۹ قرار است از چهارم شهریور ماه با حضور ۵۱۸ ورزشکار از ۶۶ کشور برگزار شود. الهه احمدی، مه‌لقا جام بزرگ، پوریا نوروزیان، حسین باقری، آرمینا صادقیان، فاطمه کرم زاده و مهیار صداقت در رشته تفنگ و گلنوش سبقت‌اللهی، هانیه رستمیان و سجاد پورحسینی در رشته تپانچه قرار است در این رقابت‌ها شرکت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =